Greičio ribojimo kalneliai - priemonė, kuri džiugina anaiptol ne visus: kol vieni tiki, kad ji gali užtikrinti saugumą, kiti piktinasi, jog kalneliai ,,laužo" automobilius. Visgi, Saugaus eismo komisiją (SEK) prašymai įrengti juos pasiekia nuolat - paskutiniame komisijos posėdyje svarstytas ne vienas klausimas dėl jų: jonaviečiai greičio ribojimo kalnelių pasigedo Prezidento gatvėje ir Žeimių take.

Jaučiasi nesaugūs

Dėl pirmosios gatvės į SEK kreipėsi asmenys, nurodę, jog ši gatvė net ir po susiaurinimo ir dviračio tako įrengimo liko labai judri, nuolat važiuoja automobiliai, o šiltuoju metų laiku ir motoroleriai bei motociklai.

,,Žinant tai, kad šalia esančiose gatvėse yra įrengti greičio ribojimo kalneliai, tai ši Prezidento g. greičio mėgėjams lieka vienintelė, kur viršija greitį. Taip pat šioje gatvėje veikia parduotuvė (baras) iki vėlumos, o šios parduotuvės klientai atskrieja į ją net nepristabdydami nuo Basanavičiaus gatvės. Aušros g. ir Prezidento g. gyvenantys vaikai žaisti eina į vaikų žaidimo aikšteles esančias žalioje zonoje už Prezidento g., todėl jiems reikia pereiti šią gatvę, o tai padaryti tampa nesaugu ir dėl užstojančių medžių, kurie taip pat buvo pasodinti neatsižvelgiant į matomumo mažinimo riziką pėstiesiems, kertantiems kelią, bet ir dėl greitai važiuojančių mašinų. Tą gatvę jie taip pat turi pereiti ir eidami į Panerio pradinę ar ,,Neries“ mokyklas. Perėja yra tik prie PC ,,Maxima“ ir Prezidento g. pabaigoje prie Panerių g. 2 namo", -  problemą išdėstė greičio ribojimo priemonių pageidavę asmenys. 

Galutinis sprendimas nepriimtas

SEK nariai diskutavo, kad atliekant Prezidento gatvės kapitalinio remonto projektavimo darbus, buvo atliktas saugaus eismo auditas, įrengti nužeminti bortai, saugumo salelės, kad gyventojams būtų saugiau kirsti gatvę. Patikinta, kad suvestinėse eismo įvykių šioje atkarpoje nefiksuota.

Akcentuota, kad komisija atsižvelgs į gyventojų prašymus, nes artimiausiu metu numatyta užsakyti greičio matavimo, juodųjų dėmių nustatymo paslaugą. Sprendimai bus priimami tik gavus ekspertų išvadas dėl tokių saugaus eismo priemonių būtinumo. Nutarta informuoti gyventojus apie numatomą užsakyti greičio matavimo, juodųjų dėmių nustatymo paslaugą.

Sprendimai bus priimami tik gavus ekspertų išvadas dėl tokių saugaus eismo priemonių būtinumo.

Siūlymui nepritarta

Kitas jonavietis, prašęs greičio ribojimo kalnėlių įrengimo Žeimių take, teigė, kad vairuotojai čia nuolat viršija greitį, o į šalia esančią gimnaziją vaikšto mokiniai.

SEK posėdyje aptarta, kad  Žeimių take automobilių eismas nėra toks intensyvus kaip pagrindinėse miesto gatvėse.

Komisijos nariai nepritarė greičio ribojimo priemonių Žeimių take įrengimui.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: