Spalio 6 d. nuotoliniu būdu vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos  valdybos posėdyje buvo aptartas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir  savivaldybių  bendradarbiavimas mažinant gaisrų ir juose žūstančių gyventojų skaičių. Departamento direktorius Saulius Greičius padėkojo merams už skiriamą dėmesį gyventojų saugumui, akcentuodamas, kad nors ir dedama daug pastangų siekiant išvengti žūčių gaisruose, bet pandemijos metu, kai daugiau laiko leidžiama namuose, kai  rečiau  atvykstama  aplankyti  garbaus amžiaus artimųjų, žūčių rizika gaisruose didėja. „Matome ir pavojingas tendencijas, kurios yra labai susijusios su socialinėmis problemomis. Turime  socialinę atskirtį, kurios  be savivaldos įsitraukimo negalime pakeisti,“ – pažymėjo S. Greičius.

Departamento Valstybinės priešgaisrinė priežiūros valdybos   Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas  apžvelgė dabartinę žūčių gaisruose situaciją  be jų priežastis, pateikdamas Vidaus reikalų ministerijos Gaisrų prevencijos veiksmų plane iškeltus uždavinius – sustiprinti gaisrų prevencijos veiklą savivaldybėse, skleisti gaisrinės saugos žinias, ugdyti šalies gyventojų saugaus elgesio įpročius bei tobulinti gaisrų prevencijos organizavimą.   

Šiuo metu su savivaldybėmis yra parengtos 36 gaisrų prevencijos programos, 18 jų yra rengiamos. Bendromis pastangomis siekiama, kad gyventojus, esančius rizikos grupėse, pasiektų ne tik  prevencinė informacija, bet jie sulauktų ir praktinės pagalbos, kuri padėtų užtikrinti jų būstų saugumą.

Departamento direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas pažymėjo, kad valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vien šiemet jau patikrino per 70 tūkst. gyvenamųjų būstų. Jis pakvietė merus aktyviai dalyvauti Saugiausios savivaldybės rinkimuose.

 „Merai dovanoja dūmų detektorius,  elementus, rūpinasi krosnių remontu. Bendras mūsų tikslas yra teisingas. Turime padaryti viską, kad tokių nelaimių nebūtų“, – sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

.    

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: