Miegamasis yra vieta, kur žmogus atsipalaiduoja ir pasikrauna energijos visai likusiai dienai. Čia fiziškai ir morališkai pailsime nuo išorinio pasaulio, tai yra komforto, šilumos ir intymumo erdvė, todėl miegamojo interjero dizainas reikalauja kruopščiai skirti dėmesio kiekvienai detalei. Miegamojo atmosfera turėtų teigiamai paveikti jūsų savijautą. Nostra.lt specialistai pasakoja, kaip sukurti harmoningą miegamojo interjerą, užtikrinantį kokybišką poilsį.

Svarbiausi harmoningo miegamojo elementai 

Taigi, į ką svarbu atkreipti dėmesį, siekiant, kad miegamosios patalpos erdvė būtų jauki ir tinkama ramiam poilsiui? 

Vienas iš akcentų yra apšvietimas. Net miegamajame svarbu pasirūpinti keliais šviesos šaltiniais, norint sukurti tinkamą atmosferą skirtingu dienos metu. Puikus pasirinkimas būtų apšvietimo reguliatorius, leidžiantis reguliuoti apšvietimo ryškumą. Dizaineriai taip pat rekomenduoja skirti dėmesio ir spalvų paletei.  Kambario spalvų schemoje pageidautina naudoti ne daugiau kaip 4-5 spalvas, iš kurių 3-4 bus neutralios: smėlio, pilka, balta, pilkai ruda, pilkai mėlyna. Ryškios, aktyvios spalvos sužadina žmogaus psichiką – ši technika naudojama viešose vietose, kur žmogus būna trumpą laiką. Todėl geriausias pasirinkimas miegamojo erdvei yra pastelinių spalvų gama. 

Kalbant apie baldus, miegamojo baldai turėtų būti išdėstyti taip, kad galėtumėte laisvai vaikščioti per kambarį, nieko nekliudydami. Teisinga esamų daiktų padėtis gali žymiai padidinti komforto lygį ir suteikti butui jaukumo.


Pagrindiniai aksesuarai, kurie kuria kambario harmoningą interjerą, yra lova ir užuolaidos. 
Lova yra pagrindinis kambario elementas, todėl šio baldo lovatiesės pasirinkimas atlieka ypatingą vaidmenį organizuojant jaukią erdvę. Papasakosime apie lovatiesės pasirinkimo ypatumus. 

Svarbiausi kriterijai renkantis lovatiesę 

Lovatiesės pasirinkimas yra dėmesingumo reikalaujantis procesas, nes sukurtas interjero įspūdis džiugins ilgą laiką.


Lovatiesė miegamajame sukuria kompozicinį viso kambario dizaino užbaigtumą. Todėl, renkantis šią tekstilę, turėtumėte atsižvelgti į kai kuriuos kriterijus.

Prieš perkant patalynę, svarbiausia išsiaiškinti tikslius lovos ar čiužinio matmenis ir nuspręsti, kokios medžiagos patalynės norėtumėte. Miegamajame komfortas ir saugumas ypač svarbūs, todėl pirmenybė turėtų būti teikiama audiniams, pagamintiems iš natūralių medžiagų, kurios nėra linkusios elektrifikuoti. Taip pat specialistai rekomenduoja pirmenybę teikti lovatiesei, kurią galima skalbti skalbimo mašinoje ar rankomis be cheminio valymo.

Atkreipkite dėmesį, kad ryškios, sodrių spalvų lovatiesės tinkamos tik dideliam kambariui. Mažose patalpose tokios lovatiesės kategoriškai netinka. Tokioms erdvėms galite pirkti lovatieses derančias su kilimu ir užuolaidomis.
 
Kokios spalvos lovatiesę rinktis? 

Interjero dizaineriai rekomenduoja lovatiesės spalvą derinti su tapetų spalvos. Jei kambario tapetai yra su tam tikra spauda ar piešiniu, lovatiesė gali atkartoti tą patį dizainą. Akcentinė spalva miegamajame gali būti dekoruota etniniais raštais. Neįprastas ornamentas puikiai pabrėš interjero stilių ir savininkų skonį. Šis dizainas puikiai atrodys neutralioje patalpoje su ramia spalvų palete. 


Lovatiesę taip pat galima derinti su kitais miegamajame esančiais daiktais. Tai gali būti dekoratyvinės pagalvės, įvairūs voleliai. Kai kurias lovatieses galima įsigyti su pagalvių užvalkalais, pagamintomis iš tos pačios medžiagos.


Vaikų miegamajame galite saugiai naudoti spalvingus ir ryškius gaminius su įvairiais atspaudais. Šiuo atveju geriau dekoruoti kambarį santūriai, kad lovatiesė atliktų pagrindinio akcento vaidmenį. Vaikai mėgsta stebėti ryškius piešinius ir sutelkti dėmesį į detales. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: