Šių metų sausio pabaigoje leidykla „Vitae litera“ išleido Deivinos Orchidės knygą „Palieski angelo sparnu“. Tai ne tik eilėraščių, esė ir fotonuotraukų rinkinys, bet ir gražią istoriją, gilią prasmę turintis projektas, į kurį savanoriškai įsitraukę žmonės prisidės prie kilnaus tikslo – paremti fondą „Mamų unija“, besirūpinantį vėžiu sergančiais vaikais ir jų tėveliais.

Jūratė Gembutienė, pasirašanti Deivinos Orchidės slapyvardžiu, yra Lietuvos išeivė Airijoje. Prieš penkiolika metų išvykusi į svečią šalį, Jūratė tapo vestuvinių suknelių dizainere, sėkminga verslininke, įkūrė dizaino studiją „Urata designs“, o prieš penkerius metus sukaupta gyvenimiška patirtis, išgyvenimai, užplūdę jausmai ir emocijos išsiliejo eilėraščių eilutėse, „gimė“ Deivinos Orchidės slapyvardis.

Debiutinė autorės knyga „Palieski angelo sparnu“ yra išskirtinė  savo turiniu, idėja ir dizainu. Tai ne tik eilėraščių, esė ir fotonuotraukų rinkinys, bet ir unikalus projektas, turintis kilnų tikslą – paremti fondą „Mamų unija“, kuris rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.

Prie šio socialiai jautraus projekto savanoriškai prisidėjo daug geranoriškų žmonių, neabejingų ne tik menui, kūrybai, bet ir svetimo skausmui. Rinkinio eilėraščius iliustruoja nuostabios 36 lietuvių fotografų iš viso pasaulio padovanotos nuotraukos, kurios suteikia knygai neapsakomo grožio ir neįkainojamos vertės, o turinį pagyvina ir praturtina pačios autorės ir ištikimų skaitytojų prasmingos mintys ir pamąstymai.

Labai graži ir jautri pati knygos atsiradimo istorija. Idėja parašyti knygą Deivinai kilo perskaičius paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ skelbimą apie reikalingą finansinę paramą onkologine liga sergančiam kelių mėnesių kūdikiui ir sukūrus eilėraštį apie sunkiai sergančius vaikus „Mažieji didvyriai“. Eilėraščiui iliustruoti poetė internete aptiko penkiamečio Linuko, neįveikusio klastingos ligos, nuotrauką, kuris ir įkvėpė ją prasmingam projektui. Autorė pradėjo rinkti penkerius metus kurtas eiles ir kreipėsi į tautiečius fotografus, prašydama paaukoti bent po vieną nuotrauką kūriniams iliustruoti.

Asmeninių išgyvenimų, kitų skausmingo likimo istorijų įkvėpto rinkinio „Palieski angelo sparnu“ kiekvienas puslapis pripildytas jausmų: nuo liūdesio iki džiugesio, nuo gimimo iki išėjimo į praeitį, nuo meilės iki neapykantos, nuo besišypsančių akių iki ašarų. „Tai ne tik knyga, tai – žmonių vieningumas ir atjauta kiekvienam iš mūsų, kurie esame šalia,  – sveiki ir sergantys“, – mintimis dalijasi Deivina Orchidė.

Didelės, net 320 puslapių, apimties knygą „Palieski angelo sparnu“, kurią sudaro 10 teminių skyrių, prasidedančių esė žanro istorijomis, parašytomis atitinkamo skyriaus eilėraščių tematika, 97 eilėraščiai, 55 pamąstymai ir 120 nuotraukų, maketavo pati rašytoja. Tikėjimą ir viltį simbolizuojantį ir taikliai pavadinimą atskleidžiantį nuostabų knygos viršelį puošia fotografės Jelenos Krušnikovos, patyrusios, ką reiškia auginti sunkiai sergantį vaiką, nuotrauka.

Rinkinys baigiamas jautria penkiamečio Linuko gyvenimo istorija ir prasmingais  autorės eilėraščio, pavadinto kaip ir pati knyga, žodžiais apie atjautą ir jautrumą kito kančioms: „Ir maldoje Aukščiausiojo / Už juos tu paprašysi: / „Palieski angelo sparnu.“

Debiutinį Deivinos Orchidės eilėraščių, esė ir fotonuotraukų rinkinį galima įsigyti internetinėse svetainėse: www.deivinaorchide.com ir www.palieskiangelosparnu.com/.

Ne tik nusipirkti rinkinį „Palieski angelo sparnu“, bet ir susitikti su jo autore bus galima per knygos pristatymą įvairiuose Lietuvos miestuose (detalesnė informacija https://www.palieskiangelosparnu.com/).

Taip pat knyga bus prekiaujama Knygų mugėje, kuri vyks 2020 m. vasario 20–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, trečioje salėje, prie Deivinos Orchidės knygyno stendo.

20 proc. nuo šio rinkinio pardavimo sumos bus skiriama ne pelno siekiančiai labdaros organizacijai „Mamų unija“.

Knygos autorė jau nuo vasario 14 d. keliauja po Lietuvos miestus pristatinėdama savo debiutinę knygą. Jonavos viešojoje bibliotekoje vasario 19 d. 17.15 val. vyks analogų Lietuvoje neturinčios poezijos, esė ir fotonuotraukų knygos „Palieski angelo sparnu“ pristatymas.  Pristatymo Jonavoje  svečias - jonavietė Eglė Miliušytė-Brazdžiūnė. 

Giedrės Vaitulevičienės inf. 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: