Šiandien, rugsėjo 14 dieną, Ruklos pabėgėlių priėmimo centre, Karaliaus Mindaugo g. 18, Rukla, Jonavos r. lankysis Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Ministrės apsilankymo tikslas, pristatyti pažeidžiamiausių socialinių migrantų grupių perkėlimą į Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą. Ministrė Monika Navickienė vizito metu apžiūrės naująjį konteinerinių namelių miestelį ir migrantų gyvenimo sąlygas. Susitikime dalyvaus ir Ruklos pabėgėlių priėmimo centro direktorė Beatričė Bernotienė.

Kaip yra skelbta anksčiau, į šalia Ruklos pabėgėlių priėmimo centro įrengtą konteinerinių namelių miestelį pradedami perkelti migrantai, priklausantys pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms - šeimos su mažamečiais, negalią turinčiais vaikais, nelydimi nepilnamečiai. Įrengtas naujas namelių miestelis jau šiandien laukia ir pirmųjų naujų gyventojų.

Pagal pirminį migrantų apgyvendinimo scenarijų, į naujai įkurtą miestelį kas savaitę atvyks po 50-60 asmenų. Iš viso čia planuojama apgyvendinti iki 500 asmenų. Nelegalių migrantų miestelio teritorija aptverta ir saugoma, gyventojų išėjimas iš stovyklavietės bus ribojamas.

Pirmadienį konteinerių miestelį apžiūrėjo Jonavos rajono savivaldybės, rajono sveikatos priežiūros įstaigų ir policijos atstovai.

Pasak rajono mero pavaduotojos Birutės Gailienės, pabėgėliai Jonavos rajonui nėra naujiena, tačiau didelis atvykstančių nelegalių migrantų srautas kelia naujų iššūkių, kuriuos teks išspręsti. 

„Atvykėliams tikrai prireiks įvairių paslaugų – socialinių, medicinos, švietimo, todėl turime iš anksto pasiruošti galimam mūsų įstaigų apkrovimui. Norime užtikrinti, kad visas paslaugas laiku gautų ir mūsų rajono gyventojai, ir pabėgėliai", - sako B. Gailienė.

Šiuo metu Ruklos PPC gyvena 306 migrantai, daugiausiai jų yra atvykę iš Irako, Sirijos, Gambijos, Kongo, Kamerūno.

Jonavos r. savivaldybės ir jonavoszinios.lt inf. 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: