Galingumas

Vienas esminių kokybiško kompiuterinio žaidimo kūrimo kriterijų – didelis serverio galingumas. Tokio tipo produkto vystymas reikalauja itin didelių išteklių, užtikrinančių talpą, spartą, aukščiausią raišką. Dedikuotojo serverio savininkai gauna ne tik virtualią prieigą, bet ir visišką, savarankišką valdymą. Absoliučiai visa „erdvė“ bei jos komponentai priklauso vienam gavėjui, tad galingesnio pasirinkimo rinkoje šiandien tiesiog nėra.

Žvalgotės būtent tokio, duris platiems užmojams atveriančio varianto? Apie specifinei žaidimų sričiai aktualius galingumo parametrus verta teirautis tų, kuriems serveriai ir jų nuoma yra pagrindinė, o ne viena iš daugelio veiklų. Kodėl? Būtent šioje rinkoje besispecializuojantys, patyrę serverių nuomos ekspertai ne tik atsakys į rūpimus klausimus, bet ir pateiks naudingų įžvalgų, kurios galbūt liko nepastebėtos.

 

Aukštas individualaus pritaikymo lygis

Kalbant apie visiškai savarankišką valdymą, natūraliai pereinama prie dar vienos tokio tipo serverio savybės – kone aukščiausio individualaus pritaikymo lygio. Kuriant žaidimo projektą, čia galima susikurti tobulą virtualią aplinką, tinkamiausią konkrečių tikslų siekimui individualiai ir visoje IT komandoje: nuo programinės įrangos pasirinkimo iki svarbių kopijų kūrimo ar partnerių bei žaidėjų prieigos valdymo. Beje, profesionalūs nuomos ekspertai teikia patogią nuotolinio valdymo grafinę konsolę, kuri leidžia fiziniame serveryje atlikti visus veiksmus iš bet kurio pasaulio krašto.

 

Duomenų srauto apdorojimas ir saugumo užtikrinimas

Tai, kad dinamiška internetinių žaidimų aplinka neatsiejama nuo milžiniško duomenų srauto – faktas. Čia aktualus tiek paties kūrėjo, tiek vėliau prisijungsiančių partnerių bei žaidėjų duomenų saugojimas. Žinoma, panašiomis savybėmis pasižymi ir privatus virtualus serveris, tačiau minėtoji visiška valdymo laisvė, vienam savininkui pilnai skirta „erdvė“ bei ištekliai neišvengiamai turi kiek daugiau pranašumo.

Jei detaliau paanalizuotume bet kurią rinką, pamatytume, kad lankstūs dedikuotųjų paslaugų tipo planai yra idealus variantas didelio masto, globaliems produktams, pasižymintiems ypač dideliu duomenų srautu. Šiuo atveju žaidimų paslauga teikiama realiu laiku ir tą patį vaizdą ekrane reikia užtikrinti šimtams žaidėjų, esantiems, tikėtina, skirtingose pasaulio vietose.

 

Ko dairytis, ieškant patikimo partnerio?

Žvalgantis būtent tokio tipo paslaugos teikėjų, vienas didžiausių pliusų – kai nuomos ekspertai yra ir sertifikuoto duomenų centro savininkai. Ką tai teikia žaidimų kūrėjams? Pirmiausia, tikėtina, geriausios kainos pasiūlymą. Centro savininkai gali pasiūlyti planą, kuriame nefigūruoja trečiosioms šalims skaičiuojami mokesčiai. Žinoma, jau nė nekalbant apie aukščiausios kokybės techninės ir programinės įrangos garantą.

Iš pirmo žvilgsnio, rodos, bene kiekvienas tiekėjas siūlo panašius planus, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į „lankstumą“. Unikalaus projekto dydis gali sparčiai kisti, o jei partneris tam kels sudėtingai išpildomas ar prieš tai buvusias akcijas panaikinančias sąlygas – bus sudėtinga nieko nelaukiant judėti pirmyn. Tai dar viena priežastis, kodėl verta ieškoti specializuotas paslaugas teikiančios komandos, o ne tos, kuriems svarbu sąraše turėti kuo daugiau, bet nebūtinai lanksčių pasiūlymų.

Žinoma, neriant į daugelį naujausių technologijų apjungiančius žaidimų projektus, verta žvalgytis tiek nuolat pasiekiamos partnerių komandos, tiek suburtos bendruomenės. IT specialistai vis dažniau pabrėžia, kad aktyvi, stipri bendruomenė yra tikrų tikriausia aukso gija – čia susirenkantys kūrėjai dalinasi naudingais patarimais, aktualiomis situacijomis. Tokia aplinka ideali ne tik savo produkto vystymui, bet ir, apskritai, bendram rinkos plėtros skatinimui.

Ambicingi projektai gimsta tik ambicingoje draugijoje bei visapusišką tobulėjimą skatinančioje aplinkoje. Pasiruošę nerti į įdomią žaidimų kūrimo rinką? Panašu, kad pradėti reiktų nuo lūkesčius atitinkančių partnerių paieškos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: