Turimais duomenimis, 2020–2021 metais, kai kurios šalies įmonės, gavusios subsidijas*, skirtas nukentėjusiems nuo pandemijos, įsigijo prabangių automobilių, kurių kiekvieno vertė viršijo 50 tūkst. eurų.

Neretai prabangaus turto įsigijimo, išlaikymo ir eksploatavimo išlaidos įtraukiamos į įmonių veiklos sąnaudas. Taip susigrąžinamas pridėtinės vertės mokestis (PVM) ir mažinamas pelno mokestis. Toks turtas dažnai naudojamas ir asmeniniams poreikiams, tačiau gauta nauda neapskaitoma kaip pajamos natūra. Taip išvengiama ir gyventojų pajamų mokesčio.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad svarbu pabrėžti, jog prabanga nėra joks blogis, ar tuo labiau nusikaltimas, tačiau mokesčiai turi būti tinkamai sumokėti ir valstybės parama naudojama pagal paskirtį.

„Prašysime Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išsiaiškinti, ar prabangaus turto įsigijimas ir išlaikymas nėra įtrauktas į veiklos sąnaudas, ar įmonių įgytas prabangus turtas nėra naudojamas privatiems poreikiams, ir ar nebuvo piktnaudžiaujama mokesčių mokėtojų parama. Pasitvirtinus tokiems atvejams, prašysime užtikrinti, kad mokesčiai būtų tinkamai sumokėti ir valstybės parama sugrąžinta į valstybės biudžetą“, - rašoma gegužės 31 d. M. Majausko pranešime.

VMI dėmesio sulaukė ir Jonavos verslai

VMI į Seimo nario prašymą sureagavo. Nemaža dalis verslo atstovų gavo kvietimus į nuotolinį susitikimą su mokesčių specialistais arba jų prašymus pateikti paaiškinimus, kaip prabangūs automobiliai naudojami įmonės veikloje. 

Anot Kauno apskrities VMI Kontrolės departamento direktorės Ligitos Brazlauskienės, mokesčių inspekcijos dėmesio sulaukė ir Jonavos rajone registruotos įmonės.

„Šiuo metu pokalbiams VMI atrinko 79 mokesčių mokėtojus, 2020 metais įsigijusius prabangius automobilius, kurių kiekvieno vertė yra daugiau nei 50 tūkst. eurų. Mokesčių administratorius išsiuntė jiems laiškus ir pakvietė įmonių atstovus pokalbiams. Iš jų – 2 įmonės yra registruotos Jonavos rajone.

Dar 445 mokesčių mokėtojams bus siunčiami klausimynai, prašant atsakyti, kokiu tikslu įsigyti prabangūs automobiliai ir kaip jie naudojami įmonės veikloje. Iš jų - 1 įmonė yra registruota Jonavos rajone.

Viena iš prieš tai paminėtų Jonavos rajono įmonių yra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID - 19 sąrašą ir gavusi valstybės paramą“, - teigia L. Brazlauskienė.

Teisės aktai neleidžia atskleisti šių įmonių pavadinimų. Lygiai kaip ir įmonių, kurios pasinaudojo mokesčių mokėtojų parama ir įsigijo prabangius automobilius.

 *Įmonės, kurios yra oficialiai pripažintos kaip nukentėjusios nuo Covid-19 pandemijos, sulaukia mokesčių mokėtojų paramos –  subsidijų už prastovas, subsidijų darbo vietų išlaikymui ar tiesiog valstybės skiriamos verslo skatinimo paramos.

 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: