Tęsiasi 2022-2023 metų Optibet Baltijos moterų tinklinio čempionatas. Praėjusį savaitgalį buvo sužaisti eiliniai susitikimai, nors ekipos sužaidusios nevienodą rungtynių skaičių. 


Po šeštadienio kovų lygoje, toliau vis dar taškų nepraranda trys komandos. Smagiausia, jog tarp jų abi Lietuvos ekipos. Jau trečias rungtynes savo aikštelėje, Jonavos sporto centro salėje, žaidė „Aušrinės“ klubas. Raimondos Strelkauskaitės treniruojama komanda susitiko su Daugpilio „SUFA klubs/DU“ klubu iš Latvijos. 


Jonavos komandai mače sekėsi ypač sunkiai, nors rezultatas neatspindi tikrosios kovos. Visuose trejuose setuose laimėtojos paaiškėjo tik jo pabaigoje. Po rungtynių sunkiai žodžius rinko ir trenerė, nes šįkart pozityvo rungtynėse matė labai mažai. Neužtikrintai susitikime rungtyniavo viena komandos lyderių Danielė Kvedaraitė, o kita vedančioji žaidėja Jekaterina Kovalskaja išvyko į Dubajų, kur poroje su Ieva Vasiliauskaite atstovauja savo šalį paplūdimio tinklinio „Challenge“ varžybose. 

Gan trumpą atsarginių suolą turėjusios jonavietės sėkmingai pradėjo susitikimą su Daugpilio tinklininkėmis ir pirmajame sete pirmavo 8:4, bet greitai iniciatyvą perėmė viešnios, persverdamos rezultatą (8:9). Pirmaudamos 17:16, Jonavos tinklininkės setui besibaigiant sužaidė puikią atkarpą, kuri ir garantavo sėkmingą baigtį (25:19).


Antroji mačo dalis prasidėjo labai jau panašiai (8:4), bet įsibėgėjus antrajam setui Latvijos tinklininkės vienu metu susikrovė didžiausią šiame sete dviejų taškų pervarą (16:18). Visgi, namų sienos vėl padėjo „Aušrinė“ žaidėjoms ir esant lygiam rezultatui 20:20, jonavietėms sėkmingai sužaista atkarpa vėl leido laimėti setą (25:21).

Tai buvo ir sėkmės momentas. Intriga dar labiau padidėjo, kai lūžis mače galėjo įvykti trečiajame sete, kuris latvėms galėjo būti paskutinis. Jame viešnios jau kibo į atlapus, nes nebuvo kur trauktis. Ilgą laiką pirmavo „SUFA klubs/DU“ klubas. Savo persvarą išlaikė iki seto pabaigos (19:22). Atrodė, kad latvėms pavyks sušvelninti rezultatą, bet jonavietės vėl pasinaudojo varžovių klaidomis. Setas ties 25 taškais nesibaigė, nes švieslentė rodė lygų rezultatą (25:25). Kaip žinia, komandoms pasiekus 25 taškus, laimėtojas skelbiamas, kai pirmaujanti ekipa turi dviejų taškų persvarą. Tuo metu dvi klaidas padarė viešnios ir sunkią pergale sete 27:25 šventė „Aušrinė“, kuri įsirašė jau trečiąją pergalę rezultatu 3:0 (25:19, 25:21, 27:25).


„Galutinis rezultatas aišku džiugina, bet komandoje tvyrojo keista atmosfera, - po susitikimo savo mintimis pasidalino komandos kapitonė Inga Lisauskienė, - šios dienos rungtynėse nebuvo susikalbėjimo aikštėje tarp žaidėjų, visos pasimetusios, kitaip tariant chaosas... Tikiuosi, kad rytojaus rungtynėse nuotaikos bus geresnės, susikaupimas didesnis ir visa tai atlieps komandos žaidimą“.

Kitose šeštadienio rungtynėse užfiksuoti šie rezultatai: Talino „Audentes SG/NK“ (Estija) – Talino „TalTech/Tradehouse“ (Estija) 0:3, „Barrus/Voru VK“ (Estija) – Rygos RSU/MSG“ (Latvija) 0:3, „Kaunas/VDU“ – „VK Jelgava“ (Latvija) 3:1, Tartu „TU/Bigbank“ (Estija) – Rygos tinklinio mokykla (Latvija) 1:3.


„Taip, šiandien visos pasidarė išvadas ir išėjo kovoti daug švariau nei vakar. Džiugu dėl kiekvienos individualiai ir dėl visų kartu. Su kiekvienom rungtynėm pavyksta geriau ir geriau sustiprėti atskiruose elementuose. Riedame toliau ir ruošiamės kitoms dviem Rygos komandoms“, - aprimus aistroms kalbėjo komandos trenerė Raimonda Strelkauskaitė.


Kaip bebūtų keistai, bet įspūdingai naująjį Optibet Baltijos moterų tinklinio lygos sezoną pradėjo Jonavos „Aušrinė“ komanda. 2022-2023 metų čempionato pradžia Jonavos tinklininkės gali pasidžiaugti puikiu rezultatu, kai per ketverias sužaistas rungtynes pasiektos visos pergalės. Aišku, visos  rungtynės buvo sužaistos namuose, bet tai nė kiek nesumenkina pergalių skonio.


Sekmadienį Jonavos sporto centro salėje „Aušrinė“ žaidė prieš dar vieną Latvijos ekipą. Atrodo visai neseniai „VK Jelgava“ demonstravo puikius rezultatus lygoje ir jonavietėms buvo labai sunkiai įkandamas varžovas. Pastaruoju metu pasikeitė tiek Jonavos, tiek ir Jelgavos komandos. Komandų pajėgumų skirtumas pasimatė šiame mače, kuriame aikštės šeimininkės nesulaukė didesnio pasipriešinimo. Aišku, varžovės mėgino kabintis ir išnaudoti visas „Aušrinės“ žaidėjų klaidas, bet Jonavos tinklininkės buvo per kietas riešutėlis.

Nors vėl Jonavos komanda žaidė tokios pat sudėties, kaip ir šeštadienio mače, bet šįkart buvo padarytos išvados dėl buvusių klaidų ir prieš „VK Jelgavą“ rungtyniauta kur kas solidžiau. Nors mačo pradžioje viešnios mėgino parodyti, kad yra pajėgios ir gali „įkąsti“ šeimininkėms, bet esant lygiam rezultatui 10:10, jonavietės ėmė tolti. Pasinaudojus varžovių klaidomis, taškus rinko Ugnė Lokytė, Aurėja Karvelytė ir jonavietė Livija Sabatauskaitė. Po šių žaidėjų taškų, „Aušrinė“ nutolo (19:14) ir laimėjo pirmąjį setą 25:17.


Antrojo seto pradžia įspėjo latves, kad gali būti dar blogiau. Puikus spurtas leido „Aušrinei“ pirmauti net 7:0. Toks pranašumas davė pagrindą tolesnei šio žaidimo eigai. Nors vienu metu viešnios įstengė sumažinti atsilikimą iki penkių taškų, bet ši mačo dalis laimėta solidžiai – 25:14.


Nieko gero Latvijos komandai nežadėjo ir trečiojo seto pradžia. Jonavos klubas toliau žaidė užtikrintai ir vis didino pranašumą. Paskutinę galimybę Jelgavos sportininkės turėjo, kai sumažino deficitą iki trijų taškų (13:10). Bet greitai teko nuleisti rankas ir pripažinti jonaviečių pranašumą. Šeimininkės laimėjo atkarpą net 12:2 ir laimėjusios trečiąjį setą 25:12., šventė galutinę pergalę „sausu“ rezultatu 3:0 (25:17, 25:14, 25:12).


Šiame mače 15 taškų surinko Danielė Kvedaraitė, 13 – Ugnė Lokytė, 10 – Iryna Jakutavičienė, 5 – Aurėja Karvelytė, 7 – Marina Shramko, 3 – Livija Sabatauskaitė, 1 – Akvilė Sebežiova.


Sekmadienį buvo sužaisti ir užfiksuoti dar šie rezultatai: „Kaunas-VDU“ – Daugpilio „SUFA klubs/DU“ (Latvija) 3:0, Tartu „TU/Bigbank“ (Estija) – Rygos „RSU/MSG“ (Latvija) 1:3, „Barrus/Voru VK“ (Estija) – Rygos tinklinio mokykla (Latvija) 0:3).


Po savaitgalio kovų, Baltijos moterų tinklinio lygos turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, laimėti-pralaimėti setai, taškai):

1. Jonavos "Aušrinė" 4  4  0  12-1  12

2. Kauno "Kaunas-VDU"  4  4  0  12-1  12

3. Talino "TalTech/Tradehouse"  3  3  0  9-1  9

4. Rygos tinklinio mokykla/LU  4  3  1  10-5  9

5. Rygos "RSU/MSG"  4  2  2  8-7  7

6. Talino "Audentes SG/NK"  5  2  3  8-11  5

7. Barrus/Voru VK  5  1  4  3-13  3

8. Daugpilio "SuFA klubs/DU"  3  1  2  3-8  2

9. VK Jelgava  2  0  2  2-6  1

10. Tartu "TU/Bigbank"  5  0  5  2-15  0


Čempionate rezultatyviausiai rungtyniauja: Carmel Vares („Audentes SG/NK“) – 101, Danielė Kvedaraitė („Aušrinė“) – 75, Kristine Leskinoviča (RSU/MSG) – 65 taškai.


Po ketverių rungtynių namuose, Jonavos „Aušrinė“ dabar rungtyniaus svečiuose. Lapkričio 5 d., šeštadienį, jonavietės žais Rygoje su „RSU/MSG“ ekipa, o lapkričio 6 d., sekmadienį – su dar viena Rygos ekipa (Rygos tinklinio mokykla/LU).

Teksto autorius Kęstutis Putelis 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: