Tinkama priežiūra ir sėkmingas kosmetikos priemonių pasirinkimas – viena esminių gražios, skaisčios, elastingos odos sąlygų. Naudodami odos poreikius atitinkančius produktus, netrunkame pajusti rezultatus ir galime džiaugtis sveika bei gražiai atrodančia oda.
Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis veido odos priežiūros priemones, kad jos iš tiesų būtų veiksmingos? Žinoma, visų pirma būtina atsižvelgti į odos tipą, būklę, gyvenimo būdo aplinkybes ir panašius niuansus. Tačiau yra dar vienas dalykas, turintis didžiulę įtaką priemonių efektyvumui ir naudojimo rezultatams. Tai – aktyvieji, intensyvią ir visapusišką odos priežiūrą užtikrinantys kosmetikos priemonių ingredientai.
Nuo drėkinimo iki problemų sprendimo
Kosmetikos priemonėse esančių aktyviųjų ingredientų poveikis yra labai skirtingas: nuo intensyvaus drėkinimo iki aknės gydymo; nuo pigmentinių dėmių šviesinimo iki kovos su raukšlelėmis. Tačiau visi jie pasižymi pakankamai greitu poveikiu.
Aktyviųjų ingredientų spektras taip pat yra labai platus. Visgi, tam, kad žinotumėme, ko reikėtų ieškoti priemonių sudėtyje, verta apžvelgti populiariausius ir dažniausiai sutinkamus.
Vienas populiariausių aktyviųjų ingredientų yra daugeliui pažįstama hialurono rūgštis. Tai – itin veiksmingas, odai drėgmės, elastingumo, lygumo ir stangrumo suteikiantis drėkiklis.
Elastingumo ir stangrumo odai taip pat suteikia kolagenas ir peptidai, kurie dar ir pasižymi regeneracinėmis savybėmis. Tuo tarpu odą veiksmingai drėkina ir minkština skvalenas. Keramidai ne tik prisideda prie drėkinimo, bet ir padeda atstatyti bei puoselėti odos apsauginį barjerą. Panašiu poveikiu pasižymi ir antioksidacinių savybių turintys probiotikai, kurie taip pat teigiamai veikia jautrią odą.
Itin veiksmingos, nepaprastai plataus ir įvairaus poveikio sudedamosios dalys yra rūgštys. Jos gali būti švelnesnės, kaip jau minėta drėkinamoji hialurono rūgštis, ir intensyvesnės. Palyginti švelnios yra AHA rūgštys (glikolio, pieno, citrinų, migdolų, azelaino). Jos priskiriamos cheminiams šveitikliams ir švelniai, tačiau efektyviai eksfolijuoja odą, – pašalina negyvas ląsteles, taip skatindamos odos regeneraciją, lygindamos jos tekstūrą bei spalvą, suteikdamos skaistumo, švelnindamos hiperpigmentaciją ir mažindamos raukšleles. O štai BHA rūgštys veikia gilesnius odos sluoksnius ir veikia priešuždegimiškai, mažina riebalų išsiskyrimą, valo užsikimšusias poras. Populiariausia BHA rūgštis – salicilo.
Ne tik maiste, bet ir kosmetikos priemonėse
Atskiro paminėjimo nusipelno mūsų odai naudingi vitaminai, kurie gali būti ne tik maiste, bet ir naudojamose kosmetikos priemonėse. Dažniausiai aptinkama vitamino A forma yra retinolis. Jis skatina spartų odos atsinaujinimą ir lygina raukšleles, šviesina pigmentines dėmes, gerina odos tekstūrą bei veiksmingai gydo aknę.
Dar vienas populiarus veido odos priežiūros priemonių ingredientas – vitamino B3 tipas niacinamidas. Jis ramina ir drėkina odą, reguliuoja sebumo gamybą, mažina raukšleles, didina odos elastingumą, kovoja su pigmentinėmis dėmėmis, raukšlelėmis, inkštirais ir spuogais. Vitaminas B5 (pantenolis) odą ramina, švelnina, drėkina ir balansuoja.
Vitaminas C odai suteikia skaistumo, mažina papilkėjimą, ją stangrina, stiprina kapiliarus, mažina hiperpigmentaciją, veikia priešuždegimiškai, gerina ir suvienodina odos atspalvį. Tai stiprus, su laisvaisiais radikalais kovojantis antioksidantas, tad gaminiai, kurių sudėtyje yra vitamino C lėtina odos senėjimą, mažina raukšleles, gerina elastingumą ir suteikia švytėjimo. Taigi, šios priemonės gali būti puikiu pasirinkimu brandžiai odai. Tiesa, labai svarbu, kad jos būtų pakankamos koncentracijos ir kokybiškos, todėl rinkitės patikimų gamintojų, pavyzdžiui, Medik8, produktus.
Na, o dar vienas reikšmingas ir stiprus antioksidantas yra vitaminas E, kuris odą regeneruoja ir drėkina iš vidaus. Jis lėtina odos senėjimą, mažina ir lygina raukšleles, didina odos elastingumą, standumą, taip pat gali mažinti šerpetojimą, skatinti odos pažeidimų gijimą ir kraujotaką.