Lietuva gali eksportuoti kiaušinių produktus į JAV. Tai rugsėjo 15 d. paskelbė šios šalies Maisto saugos ir priežiūros tarnyba. Lietuva tapo antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gavusia tokį leidimą.

Lietuvos gamintojams suteikta galimybė eksportuoti į JAV tokius lietuviškus kiaušinių produktus, kaip, pavyzdžiui, kiaušinių baltymų ir trynių miltai, šaldyta ar džiovinta kiaušinių masė ir t.t., kurie pagaminti sertifikuotose Lietuvos įmonėse nuo šių metų rugsėjo 15 d.

Pasak žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, tai – labai gera ir laukta žinia, buvo įdėtos didelės pastangos siekiant atverti JAV rinką šiems produktams.

„Džiaugiuosi, kad aktyvus abiejų šalių atsakingų institucijų bendradarbiavimas, Lietuvos ambasados JAV įsitraukimas bei mano vizitai į JAV davė vaisių – pagaliau esame įtraukti į šalių, galinčių eksportuoti kiaušinių produktus į JAV, sąrašą“, - teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Visi kiaušinių produktai, eksportuojami iš Lietuvos į JAV, bus pakartotinai tikrinami JAV įvežimo punktuose. Taip pat per vienerius metus nuo pranešimo apie teisę eksportuoti kiaušinių paskelbimo JAV Federaliniame teisės aktų registre dienos, JAV Maisto saugos ir priežiūros tarnyba ketina atlikti Lietuvos kiaušinių produktų tikrinimo sistemos auditą.

„Patekti į tokias rinkas, kaip JAV, nėra paprasta. Tai buvo ilgas, aštuonerius metus trukęs procesas, pareikalavęs daug pastangų ir nestandartinių sprendimų: reikėjo prisiderinti ir pritaikyti JAV teisės aktų reikalavimus, kuriuos reikėjo perkelti į mūsų procedūras. Dėl to, kad mūsų verslininkai galėtų eksportuoti kiaušinių produktus už Atlanto, reikėjo koreguoti laboratorinių mėginių tyrimo procesą, taip pat užtikrinti mūsų VMVT specialistų nuolatinę kontrolę įmonėse, kurios ketina eksportuoti į šią milžinišką rinką ir kitus specifinius reikalavimus. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad įdėtos pastangos duoda apčiuopiamų rezultatų – Lietuvos kiaušinių produktų gamintojai turės dar vieną rinką, kurioje galės realizuoti savo produkciją. VMVT jau pateikė įmonių sąrašą, kuris, tikimės jau netrukus bus įdėtas į JAV Maisto saugos ir priežiūros tarnybos tinklapį“, – teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius.

Eksporto struktūroje pagal šalis 2021 m. JAV buvo 20 vietoje iš 158 eksporto partnerių. Žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į šią šalį siekė 76,3 mln. Eur (14,9 proc. daugiau, nei 2020 m.)

2022 m. sausio – liepos mėn. į JAV daugiausia eksportuota lietuviškos kilmės kviečių glitimo – 54 proc. visų į šią šalį eksportuotų lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų vertės, sūrių ir varškės – 16,9 proc. duonos, pyragų, bandelių, pyragaičių, sausainių ir kitų kepinių – 6,2 proc., aliejinių kultūrų sėklų ir vaisių – 3,2 proc., šokolado ir kitų maisto produktų, turinčių kakavos – 3,1 proc.

ŽŪM info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: