Spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ja skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti pagarbą senstančiam žmogui.

Šia proga, Jonavos socialinių paslaugų centro atstovai ir mero pavaduotoja Birutė Gailienė lankėsi pas vienišus, neįgalius senjorus, kuriems skyrė vaikų dienos centro vaikų rankomis pagamintas dovanas bei šilčiausius linkėjimus.

„Šiandien lankom savo senjorus norėdami pasveikinti juos su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną dažniausiai švęsdavome kartu, stengdavomės atsivežti ir neįgalius senjorus, tačiau atsižvelgiant į pandeminę situaciją, kai sudėtinga organizuoti masinius renginius, nutarėme šiandien kitaip atšvęsti šią dieną.

Mūsų dienos centrų vaikų auklėtiniai kartu su socialiniais darbuotojais iškepė pyragaičius, pagamino atvirutes, užrašė šiltus linkėjimus ir visą tai skyrė senjorams. O mes su šiais linkėjimais namuose aplankom pagyvenusius, vienišus, neįgalius asmenis, tuos, kuriems mūsų pagalba labai reikalinga“, - SPC direktorė Valentina Demidenko. 

Anot mero pavaduotojos, senjorams dėmesį skirti reiktų ne tik spalio pirmąją, kai minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, bet ir parastomis dienomis. Gal būt užteks tik pasilabinti laiptinėje, paklausti senjoro, ar nieko netrūksta, jei pats vykstate apsipirkti, ir tuomet vieniši senjorai, gal net Jūsų kaimynai, nesijaus tokie vieniši.

„Pagyvenusių žmonių diena mūsų rajone minima kasmet. Ir šią dieną labai gražiai organizuoja mūsų socialinių paslaugų centras. Šis centras itin nemažą dėmesį skiria pagyvenusių, vienišų, neįgaliųjų asmenų priežiūrai bei globai.

Būtina suvokti, kad šalia mūsų yra vyresnių žmonių, būtina ugdyti pagarbą jiems, skirti dėmesį, rūpintis jais. Juk jie yra lygiai tokie patys, kaip mes. Taip pat nori džiaugtis, liūdėti, bendrauti, tam ir skirta ši diena, kuri mums primena apie tai.   

Ne tik ši diena, bet ir visos dienos metuose turėtų būti mums priminimas, kad mes negalime ignoruoti jų problemų, jų gal būt socialinės atskirties. Visus kviečiu prisiminti ir atkreipti dėmesį – gal mūsų kaimynystėje gyvena vienišas senjoras, kuriam trūksta elementaraus pasisveikinimo, gal paprasto paklausimo – ar jums nieko netrūksta. Jei vieni kitiems būsime dėmesingesni, rūpestingesni – visuomenė taptų pažangesnė ir darnesnė“, - klabėjo mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena pasaulyje pradėta minėti siekiant atkreipti dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių poreikius ir problemas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą, kovoti su stereotipais, kurie trukdo mūsų tėvams ir seneliams gerai jaustis visuomeninėje, darbinėje ar kitoje veikloje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: