„Kai tik prasideda tamsus paros metas, taip ir „pamirštama“ sureguliuoti miesto apšvietimą? Šiandien ryte Jonava skendėjo tamsoje, o kas svarbiausia, juodavo ir neapšveistos perėjos. Dar labiau matomumą vairuotojams sunkino lietus. Neatsakingi pėstieji, žengę į perėją be atšvaitų, atrodė kaip  „juodieji kardinolai“, kurie išlindo iš tamsos ir be baimės, lyg jų tai neliečia, drąsiai kirto važiuojamąją dalį. Kiekvienais metais tai kartojasi atėjus tamsiam paros metui. Nejau vietinė valdžia serga užmaršumu ir iš anksto nepasirūpina miesto apšvietimu? Klausimą norėčiau užduoti ir pėstiesiems. Ar žinote kas yra atšvaitas prisegtas prie Jūsų? Jei nežinote – atsakysiu – tai yra jūsų gyvybės apsauga“, - rašė Jolanta.

„Šį rytą vežiau vaiką į mokyklą. Nu tai aš pakraupęs buvau. 7:40 val. tamsu kaip šik**j, gatvių apšvietimas išjungtas, perėjos neapšviestos ir dar lyja. Nu tai b**t kiek trūksta iki nelaimės? Vaikai į mokyklas eina. Aš nesuprantu, ar čia taupymo režimas įjungtas? Ar sunku palaikyti tas šviesas įjungtas ir palaukti kol vaikai saugiai pasieks mokyklas? Tikiuosi šiuo laišku su jūsų pagalba bus atsižvelgta į esamą situaciją. Ačiū už dėmesį, geros dienos“, - pykčio netramdė Juozas.

Panašių laiškų ir skambučių portalas jonavoszinios.lt sulaukė šiandien ryte, dar prieš 8 valandą. Susisiekus su Jonavos miesto seniūnija paaiškėjo, kad klausimų dėl šio ryto apšvietimo sulaukė ir pastaroji.

Anot Jonavos miesto seniūnijos, rankiniu būdu miesto apšvietimas seniai nebereguliuojamas. Viso miesto apšvietimas valdomas automatizuotu būdu, sistemos valdymas yra kompiuterizuotas ir gali būti reguliuojamas per nuotolį. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad miesto apšvietimas suderintas pagal astronominį laikrodį, kuris nustatytas remiantis saulėtekiais ir saulėlydžiais, minimas laikrodis nereaguoja į apniukusį orą, kaip kad buvo šiandien ryte.

Kalbant apie perėjų apšvietimą – atskiros sistemos nėra. Tiek miesto, tiek ir perėjų apšvietimas – tai vientisas tinklas, ir atskirai perėjos nėra apšviečiamos. Teigiama, kad pavėlinus rytinio apšvietimo atjungimo laiką, ir jei ryt ryte švies saulė, bus pradėta piktintis, kad netaupoma energija ir apšvietimas įjungtas šviesiu paros metu.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: