Dar 2021 -ųjų metų spalio 26-ąją UAB „Jonavos autobusai“ žengtas istorinis žingsnis – pristatytas pirmasis naujas elektra varomas autobusas. Bendrovė kartu su savivaldybe tąkart įsigijo ekologišką „Solaris Urbino 12 Electric“ - 33 sėdimų vietų elektrobusas visiškai žemagrindis, pritaikytas neįgaliesiems, aprūpintas keleivių informavimo priemonėmis ir LED švieslentėmis sėkmingai rieda Jonavos ir netik miesto gatvėmis. Plačiau apie tai ČIA.

Šių metų gegužės 9-ąją pristatytas antrasis elektra varomas Isuzu „Novociti Volt“  - kompaktiškas 8 metrų ilgio, 25 sėdimų vietų elektrobusas. Plačiau apie tai ČIA.

Šiandien, gegužės 17-ąją Jonavą pasiekė dar du nauji elektrobusai. 

„Galime džiaugtis, kad baigtas dar vienas, jau antrasis projektas, kurio pradžia yra praeiti metai, kuomet pristatėme elektros įkrovimo stotelę. Šiandien pristatome dar du naujus, elektra varomus autobusus „Temsa Skoda“. Lėšos šiems autobusams skirtos iš Klimato kaitos programos, finansuojamos banko paskolomis. Didelė padėka savivaldybei, nes situacija būtų prastesnė dėl paskolos palūkų, jei ne banko garantija. Aš tikiuosi, kad šie autobusai nėra paskutiniai ir tikimės, kad jonaviečiai greitai pajus komfortą, ką reiškia važiuoti elektriniu autobusu“, - klabėjo UAB „Jonavos autobusai“ direktorius Otaras Urbanas.

„Nesudėtinga suskaičiuoti, kad su šiais naujais autobusais Jonavoje turėsime jau keturis elektrobusus, o metų pabaigoje, ambicingi planai nesikeičia, turėti juos septynis.

Gali būti neįprasta, bet Jonavoje galėsim bandyti trijų skirtingų įmonių elektrinius autobusus – Temsa, Isuzu, Solaris, bet komfortas ir eksploatavimo parametrai yra panašūs, o palyginti, kuriai įmonei sekasi geriausiai, galėsim po kurio laiko.   

Kviečiu gyventojus keliauti autobusais, išbandyti juos, užtikrinu, kelionė bus patogi ir komfortiška“, - pristatymo metu kalbėjo meras Mindaugas Sinkevičius bei pridūrė, kad ir toliau bus atnaujinamas autobusų parkas, įkrovimo aikštelės bei visas ūkis, nes reikia galvoti, kaip patiems pasigaminti ir pakankamai turėti elektros.

Temsa Lietuvoje UAB "Kautra" atstovas pasakojo, kad Lietuvoje eksploatuojama virš 260 Temsa autobusų. 11 iš jų – elektriniai, įskaitant ir du naujuosius Jonavos autobusus. Temsa autobusai yra patvarūs, ekologiški, galingi. Temsa pritaikyti Lietuvos klimatui – turi kondicionavimo – šildymo sistemas, turi papildomus konvektorinius radiatorius. Autobuse telpa 50 keleivių, yra 30 sėdimų vietų, įrengta vieta neįgaliojo vėžimėliui bei kiti patogumai.

Maždaug rugpjūčio mėnesį laukiama atvykstant dar trijų naujų elektrobusų ir iš viso Jonavoje riedės jau septyni elektra varomi ekologiški autobusai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: