Šiandien, spalio 26-ąją UAB „Jonavos autobusai“ žengtas istorinis žingsnis – pristatytas naujas elektra varomas autobusas.  Bendrovė „Jonavos autobusai“ kartu su savivaldybe įsigijo ekologišką „Solaris Urbino 12 Electric“.

Šių metų vasario 23 dieną Jonavos rajono savivaldybėje pasirašyta sutartis dėl naujo elektra varomo autobuso įsigijimo. Gamintojai naują autobusą žadėjo jį  pristatyti iki lapkričio mėnesio, o štai šiandien, spalio 26-ąją, naujasis ekologiškas transportas jau išriedėjo į miesto gatves.

„Nors kiekvienais metais atnaujinam autobusų parką, tačiau šis įvykis, manau, neeilinis, kuris žymi visos Jonavos ir transporto naują pradžią. Šiandien pristatom pilnai elektrinį autobusą. Kauno regione jis yra pirmas, kuris važiuos reguliariais maršrutais. Nei Kauno miestas, nei kiti rajonai tokio autobuso dar neturi. Tokio tipo – dydžio, komplektacijos – autobusas pirmas Lietuvoje. Ši nauja transporto priemonė aprūpinta visomis saugumo priemonėmis, stebima vaizdo kameromis, pilnai pritaikyta visiems keleiviams, neįgaliems, mamoms su vežimėliais“, - kalbėjo bendrovės „Jonavos autobusai direktorius Otaras Urbanas.

„Nauja pradžia šiandien, bet ji turės tęstinumą – pirmas elektra varomas autobusas jau mūsų viešojo transporto parke. Kitais metais mus pasieks dar du tokie autobusai, viso turėsim tris. Atėjo tas momentas, kai atsigręžiama ne tik į keleivius, bet ir į gamtos išsaugojimą. Tai tvari, ekologiškai švari transporto priemonė ir mes galim didžiuotis, kad pirmi regione įsigijome šį elektrinį autobusą. Dėl jo įsigijimo teko nueiti ilgą, nelengvą kelią, įveikti biurokratinius mechanizmus, bet šiandien visa tai užmarštyje, šiandien – tik džiaugsmas. Kviečiu visus išbandyti naują transporto priemonę“,- kalbėjo meras Mindaugas Sinkevičius.

„Dėkoju už galimybę pristatyti Jonavos miestui mūsų gamintą autobusą. Kaip ir minėjo meras, dėl šio autobuso nueitas nelengvas kelias, bet galiausiai rezultatas pasiektas“, - kalbėjo įmonės  Solaris Bus & Coach“ atstovas Lietuvoje Donatas Mačiulis bei transporto priemonės savininkui, bendrovei „Jonavos autobusai“ įteikė simbolinį autobuso raktą ir simbolį – pliušinį žaislą „Žemagrindį šuniuką“.

Patobulintas naujausios kartos 33 sėdimų vietų elektrobusas pirmasis toks regione: visiškai žemagrindis, pritaikytas neįgaliesiems, aprūpintas keleivių informavimo priemonėmis ir LED švieslentėmis.

Naujasis elektrobusas vienu pakrovimu galės nuvažiuoti 230 km. Įkrovimo laikas apie 2,5 val. Jį valdyti apmokyti penki vairuotojai.

Įmonė naujuoju autobusu planuoja vežti keleivius vietiniais maršrutais, o taip pat maršrutu Jonava – Kėdainiai.

Naujo elektrobuso kaina siekia 375 tūkst. eurų. Projektas didžiąja dalimi finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: