Portalas jonavoszinios.lt šią savaitę jau sulaukė kelių jonaviečių paklausimų, ar greitu laiku neplanuojamas šildymo sezono užbaigimas? Gyvenantys daugiabučiuose nekantrauja sužinoti, galbūt šildymas butuose bus išjungtas jau šį, balandžio mėnesį – orai po truputį šiltėja, tad ir karštų radiatorių nebereikia – samprotavo jonaviečiai.  

Kaip žinia, sprendimą dėl šildymo sezono pabaigos priima Jonavos rajono savivaldybės administracija. Savo ruožtu UAB „Jonavos šilumos tinklai“ stebi orus, jų prognozes ir teikia rekomendacijas dėl šildymo sezono pabaigos. 

„Pernai šildymo sezonas baigėsi gegužės 5 d., 2020 metais - balandžio 27 d. Kaip visuomet šildymo sezono pabaigą lems temperatūros pokyčiai. Istoriškai šildymo pabaiga svarstoma, kai vidutinė paros oro temperatūra kelias dienas yra ne žemiau 10 laipsnių šilumos“, - teigia UAB „Jonavos šilumos tinklai“. 

Jonaviečiai taip pat klausė, ar daugiabučio gyventojai vis dar gali rašyti prašymą, kad jų name šildymas būtų išjungtas anksčiau, nei kituose daugiabučiuose? 

„Primename, kad šilumos vartotojai gali patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos, jeigu tam yra techninės galimybės ir nepažeidžiamos higienos normos. Toks sprendimas gali būti priimtas gyventojų daugumos balsais (sutikti turi 50 proc. + 1 gyventojas)“, - primena bendrovė. 

Nors šildymo sezono pradžia ar jo pabaiga sukelia nemažai diskusijų, tačiau anksčiau išjungti šildymo jonaviečiai kol kas nepageidavo. 

„Apie šildymo sezono pabaigą domėjosi vos keli gyventojai. Baigti šildymo sezoną prašymų negauta. Manome, kad tam įtakos turi modernizuotos šildymo sistemos daugiabučiuose, kai patalpų temperatūra palaikoma automatiškai, t. y. temperatūros daviklis fiksuoja lauko temperatūrą ir pagal tai reguliuojasi į namą patenkantis šilumos srautas. Atšilus orams iki 10-13 laipsnių šilumos, atsižvelgiant į namo būklę, automatika išjungia šilumos srautą, radiatoriai nustoja šilti arba šyla minimaliai“, - konstatuoja  UAB „Jonavos šilumos tinklai“. 

Deja, bet ne visuose daugiabučiuose šilumos valdymas modernus, todėl UAB „Jonavos šilumos tinklai“ kviečia daugiabučių gyventojus modernizuoti šilumos punktus. Energetikos ministerijos atstovų teigimu „pasenę, nesureguliuoti šilumos mazgai daugiabučiuose – vienas ryškiausių energijos švaistymo pavyzdžių. Modernizavus šilumos punktą efektyviau ir tolygiau šildomi butai, taupoma energija, o gyventojų sąskaitas galima sumažinti apie 15 proc.“

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: