„Darau priauginimą, korekcijas, ilgalaikius lakavimus kviečiu pasigražinti nagučius. Lauksiu žinučių į pm“.

„Atvažiuoju ir kerpu namuose. Susidomėjusieji rašykit privačiai“.

Čia tik du skelbimai iš socialinių tinklų, tačiau tokių žinučių apstu, o ir klientai, galimai, nevengia pasinaudoti tokiomis nagų ar plaukų grožio paslaugomis, kurios karantino metu tapo nelegalios.

Po tokių skelbimų paviešinimo, komentatoriai pasiskirsto į dvi grupes – į tuos, kurie palaiko smulkųjį verslą ir nemato čia nieko blogo,  ir į tuos, kurie pasmerkia dirbančius nelegaliai ir besinaudojančius tokiomis paslaugomis.

Internautai nevengia priminti, kad šalyje paskelbtas karantinas galioja visiems, o be nagų dailinimo ir apkirptų plaukų išgyventi galima: „Nebent jau yra tokia katastrofa, kai plaukai į smegenis auga, tai eik į šunų kirpyklą. Ten gal ir tave apkirps, jiems dirbti galima“,  - ironizuoja pogrindinių paslaugų nepalaikantys asmenys.

„Kada ir kelintą valandą priimsite?“. „Atsargiai su tokiais skelbimais, atsiras piktų kurie paskųs“. „Rašykit asmeniškai susitarsim“, - viešoj erdvėj rašinėja nebegalintys išgyventi be grožio paslaugų ir, galimai, dėl vizito pas nagų ar plaukų meistrę susitaria privačiai.

„Piktų skundikų“ Jonavoje neatsirado

Vienok galima teigti, kad nors pogrindyje veiksmas vyksta, gražinimo paslaugos, atsargiai ir tik saviems, dalinamos į kairę ir į dešinę, „piktų skundikų“ Jonavoje neatsirado.

„Paskutinį kartą grožio paslaugų teikimą tikrinome gruodžio mėnesį, kuomet dar buvo galima teikti šias paslaugas laikantis tam tikrų reikalavimų. Tuo metu aptiktas tik vienas pažeidimas, kai grožio salone, paslaugų teikimo metu, buvo daugiau nei vienas klientas.

Kalbant apie pranešimus dėl nelegaliai teikiamų grožio paslaugų, salonuose ar namuose, per sausio mėnesį nesame jų gavę, tačiau negaliu teigti, kad netikrinsime. Šiuo metu nevykdom tik periodinės, planinės kontrolės, bet visos kitos centro funkcijos yra vykdomos. Dirbame ir nuotoliniu būdu, ir, esant reikalui, vykstame į vietą, reaguojam į visus pranešimus“, - teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus vadovė Jurgita Arbočienė.

Planuojamas grožio meistrų mitingas/ eitynės/ akcija

Grožio meistrų laukti karantino sušvelninimai taip ir liko užmarštyje. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė buvo užsiminusi apie kirpimo ir manikiūro paslaugų atnaujinimą, tačiau karantino atlaisvinimo planui nebuvo pritarta. Ilgai kentėję ir laukę, grožio specialistai nutarė mitinguoti.

Šiandien, vasario 4 d., Grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė informavo dėl galimybės organizuoti mitingą.

„Sveiki visi - noriu informuoti  dėl galimybės  surengti mitingą, eitynes ar panašaus pobūdžio akciją.  Po vakar  įvykusio live,  atsižvelgėm  į jūsų  gausius  siūlymus  ir  pasidomėjimo  kaip  tai galima  suorganizuoti.

Situacija yra  sekanti: į užklausą atsakė iš karto atsakinga valdininkė. Seimas šiuo metu nedirba, iki kovo mėn. prie jo organizuoti  akciją reikia gauti leidimą  iš  miesto valdžios, Seimo, derinti  su policija  datą, laiką, trukmę. Jei daugiau nei 15 žmonių - šiuo metu  negalima  to  daryti- karantinas.

Jei  norime tą daryti prie Vyriausybės,  kas būtų aktualiausia  ir  matomiausia - negausime  leidimo iš karto. Sprendžia irgi po pateikimo dienos ir duoda atsakymą per 5dienas. Tokia informacija. Ieškome toliau sprendimų. Lauksiu jūsų pasiūlymų“, - savo socialinio tinklo paskyroje skelbia J. Mačiulienė.

Asociatyvi pixabay.com nuotr. 

   

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: