Automobiliai tamsintais priekiniais langais ir toliau važinėja Jonavos miesto gatvėmis - į tai dėmesį atkreipia portalo jonavoszinios.lt skaitytojai, besiteiraujantys, kokios taisyklės galioja užsienietiškais numeriai pažymėtiems  automobiliams? Jų teigimu, už neperregimų langų dažniausiai slepiasi vairuotojai, nepriregistravę savo transporto priemonės Lietuvoje. Ar toks elgesys neprieštarauja įstatymams?

Teiraujasi dėl taisyklių

,,Jonavoje turim ne vieną tokį tamsintą "Mercedes Benz" bei ,,BMW" automobilį. Kaip taisyklė, jų numeriai - norvegiški, vokiški, amerikietiški. Norėjau pasiteirauti, ar užsienyje registruotiems automobiliams galioja kitos taisyklės? Ar tai tiesiog bandymas piktnaudžiauti?", - teiravosi skaitytojas Erikas. Kone identišką klausimą dar prieš mėnesį pateikė ir skaitytoja Milda.

Taisyklės - visiems vienodos

Kaip paaiškina policijos pareigūnai, vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, užsienio šalių piliečiai Lietuvoje negali eksploatuoti kelių transporto priemonės su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis nei leistina.

,,Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 2 d. numato, kad vairavimas neturint Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka išduoto leidimo naudotis kelių transporto priemone su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis nei leistina, vairuotojams užtraukia baudą nuo trisdešimt iki keturiasdešimt eurų", - teigia Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris.

Kartais praneša ir žmonės

Policijos pareigūnus pranešimai dėl tamsintų automobilių langų pasiekia pavieniais atvejais.

Kalbant apie Jonavos rajoną - šiais metais buvo surašytas 1 protokolas už tokį pažeidimą. Kovo mėnesio pabaigoje už tai bauda skirta vairuotojui, vairavusiam  "Mercedes Benz" automobilį su norvegiškais numeriais.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: