Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl Galimybių paso naudojimo, jonaviečiai pastebi, kad ne visi verslininkai laikosi reikalavimų, skirtų koronaviruso suvaldymui. Pastarosiomis dienomis redakciją pasiekė keli pranešimai apie Turgaus bei Chemikų gatvėse veikiančias maitinimo įstaigas, kuriose, anot skaitytojų, nereikalaujama nei kaukių, nei Galimybių pasų.

Paso - netikrino, kaukės -  neprašė

Jau esame rašę, kad nuo rugpjūčio 16 d. verslo įmonės gali pasirinkti, ar aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus nelaukiant rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas. Patvirtinus sprendimą priimti tik asmenis su galimybių pasu, leidžiama aptarnauti ir klientus nedėvinčius kaukių - tuomet šiuo metu galiojantys reikalavimai dėl apsauginių veido kaukių naudojimo, atstumų, ploto ribojimo tampa tik rekomenduojamais. Tačiau skaitytojai pastebi, kad šių taisyklių paiso ne visi.

,,Gal žinote, ar kažkas pasikeitė dėl reikalavimo dėvėti kaukes įmonėse, kurios priima visus klientus - ir su kaukėmis, ir ne? Jau ne kartą pastebėjau, kad perkant maistą Turgaus bei Chemikų gatvėse dirbančiose užkandinėse, žmonės buvo priimami be kaukių, o Galimybių pasų niekas netikrina", - teigė Laura (pavardė redakcijai žinoma, tačiau skaitytojos prašymu neskelbiama).

,,Man įdomu, ar kažkas kontroliuoja, kaip verslininkai laikosi reikalavimų dėl kaukių dėvėjimo maitinimo įstaigose? Vieša paslaptis, kad Jonavoje ne viena įstaiga priima žmones be kaukių,o Galimybių pasų netikrina", - pasakojo skaitytojas Tomas (pavardė redakcijai žinoma, tačiau skaitytojo prašymu neskelbiama), pridurdamas, kad kalba apie Turgaus gatvėje veikiančią užkandinę.

Atlieka tikrinimus

Kaip portalui jonavoszinios.lt nurodė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), per praėjusią savaitę Kauno apskrityje (jai priklauso ir Jonava) buvo patikrinti 45 maisto tvarkymo subjektai, tačiau jokių pažeidimų nenustatyta.

Privalo informuoti

Pasiteiravus, iš kur žmonės gali žinoti, ar įmonės turi teisę priimti klientus be kaukių, bet su galimybių pasais, atkreipiamas dėmesys, kad Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 13 d. sprendimo Nr. V-1863 ,,Dėl viešojo maitinimo įmonių įstaigoms būtinų sąlygų“ (toliau – Sprendimas) 5 punkto nuostatomis, prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą paslaugos vykdytojas privalo pateikti informaciją (ne mažesnio nei A4 formato matomą užrašą) lankytojams apie tai, kad šioje paslaugų teikimo vietoje aptarnaujami tik asmenys, atitinkantys vieną iš Nutarimo 3.1.2.4 papunktyje nurodytų kriterijų, tuomet yra taikomi rekomendaciniai reikalavimai pagal Sprendimo reikalavimus.

Pastarieji skamba taip: rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt. priemones), nesėdint prie stalo, laikytis 2 m atstumo nuo kitų lankytojų, taip pat leistina neriboti žmonių skaičiaus prie stalo, teikti maitinimą savitarnos principu.

Ragina pranešti

VMVT akcentuoja, kad jeigu tokios informacijos nėra, subjektas nėra deklaravęs NVSC administruojamoje platformoje savo apsisprendimo priimti lankytojų tik su galimybių pasu arba jam prilyginamu dokumentu, tuomet jam taikomi sprendimo 1.1, 1.2, 1.3.1 – 1.3.5, 1.16 papunkčiuose (privalomas kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, žmonių skaičius prie staliukų, draudžiamas maitinimas savitarnos principu ir kt.) nurodyti reikalavimai.

Asmenys, įtariantys, kad maisto paslaugas teikiančios įmonės nesilaiko minėtų reikalavimų, apie tai gali pranešti VMVT nemokama tel. linija : 8 800 40 403.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: