Laisva vieta automobilių aikštelėje - kiekvieno gyventojo, grįžtančio namo svajonė. Tačiau erdvės būtent šalia savo namo randa ne visi, kas neretai vairuotojams sukelia vidinį pyktį. Vietos šalia savo daugiabučio dažnai neranda ir portalo jonavoszinios.lt skaitytojas Vaidas, kuris įsitikinęs, kad problemą išspręsti gali pačių gyventojų sąmoningumas - vyras pasakoja, kad kieme pastatytas ne vienas nenaudojamas automobilis. 

Trūksta vietos

,,Grįžti namo, o vietos nėra. Suki ratus, statai savo automobilį kitame kieme, o tada sulauki jo namo daugiabučio gyventojų priekaištų. Taip, daugiabučių kiemai - visų, bet girdėti į tavo pusę skrendančius keiksmus nėra malonu.

Mūsų name gyvena kaimynai, kurie turi po kelis automobilius, o naudoja po vieną. Dalis tų transporto priemonių jau pradeda ir kerpėti: ratai samanoja ir pan.

Jei nenaudojamos transporto priemonės būtų patrauktos, laisvų vietų tikrai netrūktų. Norėčiau, kad atkreiptumėt dėmesį į šią problemą ir primintumėt žmonėms, kad neeksploatuojamos transporto priemonės negali stovėti kiemuose", - pasakojo Vaidas, nenorėjęs tiksliai nurodyti savo namo, nes baiminosi pykčių tarp kaimynų. 

Gauna skundų

Problemą aptarėme ir su Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriumi. Šis nurodė, kad neeksploatuojami automobiliai daugiabučių kiemuose – vieni dažniausių jonaviečių skundų.

,,Tokio pobūdžio nusiskundimai sudaro apie 30 proc. visų kitų skundų. Šiais metais gauta 20 pranešimų, surašyti 4 administracinių nusižengimų protokolai", - pasakojo viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

Teisinasi įvairiai

Pasiteiravus, kokias priežastis įvardija nenaudojamų, tačiau kiemuose paliktų transporto priemonių valdytojai, pareigūnai nurodo, jog jos - labai įvairios.

,,Išvykę į užsienį, sugedo, pirkta pardavimui arba tiesiog sako „mano nuosavybė, noriu ir laikau, gal kada nors prireiks“, - pasiteisinimus prisimena Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

Apibrėžia įstatymai

Kada galima pripažinti, kad automobilis - nenaudojamas?

,,Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyta, kad transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose (o tokie yra daugiabučių kiemai) nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė (transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį) arba negalima eksploatuoti transporto priemonė (transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė) (20 str. 7 d.). Taigi, remiantis šiuo įstatymu, VĮ „Regitra“ patikriname duomenis apie automobilį ir tuomet sprendžiame, ar jis priskirtinas prie neeksploatuojamų", - paaiškina pareigūnai.

Tikisi savitarpio sutarimo

Pabrėžiama, kad jų tikslas nėra iškart nubausti.

,,Niekuomet iš karto savininko nebaudžiame, o pirmiausia apie tai jį informuojame ir skiriame terminą, per kurį turi pašalinti automobilį. Kuomet savitarpio sutarimo nepasiekiame, tuomet pradedame administracinę teiseną, skiriame savininkui nuobaudą ir vis tiek įpareigojame iki tam tikros datos automobilį pašalinti", - teigia Viešosios tvarkos skyrius.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: