Beveik 1500 parašų

Praėjusią savaitę jau skelbėme, kad peticijos.lt platformoje buvo sukurta peticija ,,Už Dumsių kopos išsaugojimą". Iki šio straipsnio rengimo akimirkos ją buvo pasirašę 1458 asmenys.

,,Širdimi jaučiau, kad palaikymo sulauksime ir manau, kad jei ne aš, tai kas nors kitas tikrai būtų parašęs peticiją: Dumsių kopos atėmimas suglumino, nustebino ir net supykdė daug jonaviečių bei ten buvusių žmonių iš kitų Lietuvos miestų", - paklausta, ar buvo tikimasi tokio pasirašančiųjų aktyvumo, pasakojo peticijos autorė Neringa Žvilienė.

Istorijos dalis

Anot kartu su N. Žvilienė kopos išsaugojimo iniciatyvą puoselėjančios Aistės, žmonių aktyvumas dėl šio klausimo matomas ne tik pasirašant peticiją.

,,Nuo informacijos paskelbimo apie iniciatyva iki šiandien suskaičiavau virš 700 reakcijų vien ,,Facebook" platformoje. Žmonės dalinasi ne tik  peticija, bet ir kopos nuotraukomis, vieni kitus kviečia jungtis, palaiko postus, susijusius su kopos išsaugojimu.

Perskaičiau begalę komentarų iš kopos lankytojų, pasikartojanti tema yra apie jūrą. Ypač lankytojai iš kitų miestų ir rajonų sako, kad paėjėję toliau tikisi pamatyti jūrą. Yra žmonių, kurie atsimena vaikystę, kai su tėvais pirmą kartą aplankė kopą. Viena fotografė parašė, jog kopoje yra įamžintos ne vienos vestuvės, šeimų ar nėščiųjų fotosesijos. Todėl kopa nėra vien įspūdingas gamtos kampelis, kur jonaviečiai gali pabėgti ir atsigauti. Ji yra ir daugelio šeimos istorijos dalis. 

Kopos grotažymė yra Facebooke, Instagrame, Youtube, google kopa turi daug lankytojų atsiliepimų", - teigė Aistė.

Pastebėta ir tai, kad  šalyje įvestas karantinas bei apribotas judėjimas tarp savivaldybių tik dar kartą priminė, kaip svarbu Jonavos kraštui turėti išskirtinį gamtos kampelį - žmonės ėmė jį dar dažniau lankyti. 

Kiekvienas su savo indėliu

Dumsių kopos likimui neabejingi asmenys siūlosi padėti net ir neprašomi.

,,Sulaukiame įvairios pagalbos ir gaila, kad ne visų darbas yra matomas, ne visi viešina savo indėlį. Yra daugybė jonaviečių, vertų didžiulės padėkos...

Dalis jų užsiima informacijos sklaida, kiti ieško, dalinasi ir skaito dokumentus, dar kiti padeda su nuotraukų sisteminimu.

Prie informacijos sklaidos labai prisideda  socialinio tinklo ,,Facebook" grupė - ,,Jonava fotografijose".  Vakar joje esantys žmonės vos per dieną surinko nuotraukas, knygų ištraukas, įrodančias, kad visuomenei Dumsių kopa yra svarbi, kad joje yra lankomasi", - džiaugėsi N. Žvilienė. 

Jungia bendras noras

Kopos apsaugojimo klausimas sulaukė ir politikų dėmesio.

,,Mums yra didelė parama, kad kai kurie jų ir be oficialaus kreipimosi atrašo į klausimus, reaguoja į socialinių tinklų postus. Nors akivaizdu, kad tai nėra politinis klausimas ir visi turi jungianti norą tiesiog išsaugoti tai, kas gražu ir miela širdžiai. 

Žmonės aktyviai siūlo įvairius kontaktus, į kuriuos mes galime kreiptis dėl pagalbos ar patarimo", - teigė Aistė.

Nėra nusistatę prieš

Pašnekovė neabejoja, kad kopos išsaugojimo klausimas nėra tik kelių žmonių iniciatyva.

,,Krašto ministerijos išplatintas kvietimas yra adresuotas visai visuomenei ir visi, kuriems rūpi šis klausimas, gali ir turi teisę išreikšti savo nuomonę raštu ministerijai. 

Tai taip pat nėra klausimas prieš Krašto apsaugos ministeriją ir jų įsipareigojimus bei plėtros reikmes. Manau, kad geranoriškai reikia rasti alternatyvą", - akcentavo Aistė.

Gyventojai kviečiami susipažinti

Primename, kad nuo balandžio 1 dienos gyventojai gali susipažinti su parengtais Jonavos savivaldybės dalies (karinio poligono ir karinio mokymo teritorijos Ruklos seniūnijoje) bendrojo plano ir Kaišiadorių rajono savivaldybės dalies (karinio mokymo teritorijos) bendrojo plano sprendiniais, praneša rajono savivaldybė bei Krašto apsaugos ministerija.

Tie, kurie nori pasirašyti peticiją dėl Dumsių kopos išsaugojimo, tai gali padaryti paspaudę čia.

Daugiau apie Dumsių kopą ir karinio poligono plėtimą rasite ČIA , ČIA   ir ČIA. ) 

Taip pat skaitykite: