,,Sveiki.Jonaviečiai pasigenda informacijos apie vykdomą kačių PSP (aut.past. ,,Pagauk - sterilizuok - paleisk").Kyla klausimai, kas pasirašė sutartį su savivaldybe? Kas atlieka PSP?Kas gaudo kates? Kur gaudyklės? Krepšelio kaina? Kas padeda šerėjoms (šeryklose)su maistu? Labai daug neatsakytų klausimų.
Pvz., prie Vilniaus gatvės 29 namo - 9 katės. Pernai buvo kreiptasi į VŠĮ Jonavoje, bet nieks neišsisprendė.
Dabar paskambinus į "Miesto katę" sakoma, kad ji šios veiklos nevykdo ir duoda kitų VšĮ numerius.
Norime tiesos. Dėkui", - teiravosi į el.pašto dėžutę užklausą atsiuntusi Inga.
Kaip paaiškėjo susisiekus su Jonavos rajono savivaldybe, šiais metais PSP programa įgyvendinama su pačių šerėjų, o ne atskirų organizacijų pagalba.
,,Jonavos miesto seniūnija šiais metais programai Pagauk-Sterilizuok-Paleisk (PSP) finansuoti yra numačiusi 5 tūkst. eurų. Mieste yra dvi gydyklos, kurios priima benames katės visoms pagrindinėms programos procedūroms.
Pagal galiojančią tvarką, patvirtintą administracijos direktoriaus įsakymu, Jonavos mieste bešeimininkėmis katėmis rūpinasi asmenys, kurie kreipiasi į savivaldybę dėl šėryklų įrengimo. Pagal šią tvarką, bešeimininkės katės šeriamos siekiant jas sugauti, sterilizuoti, paskiepyti nuo pasiutligės, dehelmintizuoti bei paleisti toje teritorijoje, kurioje jos buvo sugautos", - paaiškino Jonavos r. savivaldybės atstovas spaudai Evaldas Utyra.
Paprastai sakant, šerėjos, kurios registravosi seniūnijoje, pačios kreipiasi į gydyklas, kurios turi sutartis su savivaldybe, o pastaroji apmoka procedūras.
Pabrėžiama, kad šėryklų įrengimas turi konkretų tikslą.
,,Draudžiama šerti bešeimininkes kates, jei tai nesusiję su jų populiacijos mažinimu. Seniūnijos seniūno sprendimu kačių šėrimo vietos gali būti panaikinamos, jei asmuo nevykdo arba netinkamai vykdo bešeimininkių kačių populiacijos mažinimo veiksmus", - teigė E. Utyra.