Pastaruosius kelerius metus tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje šeimininkavusi pandemija, gerokai pakoregavo mėgstančių keliauti įpročius. Suaktyvėjo vietinis turizmas, gyventojai ėmė keliauti savame krašte, populiarūs tapo pėsčiųjų žygiai. Štai ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja teiraujasi apie pažintinius takus rajone. 

„Kokie Jonavos rajone yra pažintiniai takai? Žinoma, visa Jonava yra vienas didelis takas. Ir tai šaunu. Rajone žinau tik vieną taką - „Kopa“. Piliakalniai ir lankytinos vietos, nemanau, kad priskiriamos takams. Gal kartais yra daugiau, o jei ne, gal Savivaldybė turi kokių planų ta tema. O jei ne, gal visai šaunu būtų tokią idėją paleisti į gyvenimą, paklausti žmonių, kokių pasiūlymų jie turi...  Būtų smagi ir įdomi pažintis su rajonu ne tik vietiniams, bet ir atvykusiems“, - klausia portalo skaitytoja. 

Atsižvelgdamas į gyventojų poreikius, Jonavos turizmo informacijos centras (TIC) 2022 metais pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis, praneša Jonavos TIC vadovė Vijolė Šadauskienė: 

Jonaviečiai džiaugiasi, kad mūsų mieste puikiai išvystytas pėsčiųjų - dviračių takų tinklas. Kasmet vis ilgėjančiais Jonavos dviračių ir pėsčiųjų takais smagu pasivaikščioti ar apvažiuoti visą miestą, grožėtis gamta, šalia esančiais architektūriniais paminklais. Jau greitai nauju taku bus galima pasiekti net Ruklos miestelį. Tačiau daugeliui jonaviečių norisi atrasti vis naujų keliavimo pėsčiomis maršrutų. Atsižvelgdamas į gyventojų poreikius, Jonavos turizmo informacijos centras 2022 metais pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis, kuriuose keliautojai turės galimybę susipažinti ne tik su Jonavos krašto, bet ir su Kauno regiono vaizdingomis vietovėmis. 

Turizmo sezonas oficialiai Lietuvoje prasideda tik birželio mėnesį, tačiau jau kovo pabaigoje jonaviečiai buvo pakviesti dalyvauti Jonavos turizmo informacijos centro ir sodybos „Vilko daina“ žygyje Užusalių seniūnijoje (nuotraukų galerijoje žygio akimirkos – red. past.). Žygio metu keliautojus miško takais lydėjo „Vilko daina“ augintiniai -  Sibiro haskiai ir Grifonai. 

Ir tai tik pradžia. Šiemet Jonavos TIC ir vėl kvies į  pėsčiųjų ir dviračių žygius, ekskursijas po Jonavą ir rajoną. Ypatingas dėmesys šiemet bus skiriamas renginiams, skirtiems Skarulių Šv. Onos bažnyčios jubiliejui.  

Bendradarbiaudami su Kauno regiono plėtros agentūra, jau nuo balandžio mėnesio jonaviečiams Jonavos TIC pasiūlys išvykas - žygius po gražiausias ir įdomiausias Kauno regiono apylinkes:

  • 2022 04 30 Birštone "Siponys - Birštonas"
  • 2022 05 28 Jonavos krašte "Prie Lietuvos ištakų: Lietavos takas"
  • 2022 08 27 Kėdainių krašte "Isos slėnio keliu"
  • 2022 09 10 Prienų rajone "Vangiai - Prienai"
  • 2022 09 17 Kauno rajone "Vilkija - Kulautuva"
  • 2022 10 08 Raseinių krašte "Maironio kelias padubysiu"

Numatoma ekskursija Jonavoje apsigyvenusiems ir nuo karo Ukrainoje pabėgusiems ukrainiečiams. Pažintinė ekskursija po Jonavą ukrainiečių kalba vyks balandžio 8 d. 16 val. 30 min. Ekskursijos pradžia prie Jonavos krašto muziejaus. Informacija tel. 8 675 47297

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ПО ЙОНАВІ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ 2022 04 08
Початок до місцевому музеї о 16.30 г.
Інформація тел.: 8 675 47297

Primenama, kad visi žygiai – nemokami. Visa informacija apie žygius Jonavos turizmo informacijos centre (J. Basanavičiaus g. 3, Jonava), Facebook paskyroje „Jonavos turizmo informacijos centras“ arba telefonu 8 675 47297. 

Dalyvaukite ir pamilkite keliavimą pėsčiomis!

 

 

Parengta pagal pateiktą Jonavos TIC inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: