Dar 2020 metais įrengti pirmieji ženklai, draudžiantys šlapintis augintiniams, kėlė jonaviečių nuostabą, tačiau dabar, pasirodo, tokie ženklai tampa įprasti ir netgi pageidaujami kitose Jonavos miesto teritorijose.

Nekartą yra skelbta, kad Jonavoje augantiems gėlynams ir kitiems želdynams kenkia keturkojų šlapimas. Akcentuota, kad jei augintinių šeimininkai leidžia savo keturkojui šlapintis ant puoselėjamų augalų, jie praranda savo grožį ir nuvysta.

Tą supranta ir į portalo redakciją besikreipusi jonavietė teigdama, jog tokius ženklus reiktų įrengti ir daugiabučių teritorijoje.

„Prie naujo poilsinio parkelio už savivaldybės atsirado ženklai, draudžiantys vedžioti šunis, bet būtina pastatyti tokius ženklus ir tarp Žaliosios g. 4 ir 6 namų, nes čia nuolat vedžiojami šunys, atlikę „reikalus", kapsto naujai įrengtų žolynų pakraščius, laksto po vejas, ne visi ir surenka, ypač vakarais. Taip pat čia šeria ir katinus tarp medžių, kurie teršia. Gal padėsite tuo ypač aktualiu klausimu?", - rašo jonavietė, gyvenanti prie parkelio.

Jonavietės minėtus ženklus parkelyje bei kitose viešose vietose įrengė bendrovė „Jonavos paslaugos“. Tokių ženklų įrengimas viešose vietose derinamas su Jonavos miesto seniūnija. Apmokėjimas būna iš miesto lėšų.

Kiek kitokia situacija dėl daugiabučių kiemų. Esant poreikiui įsirengti ženklus, draudžiančius augintiniams šlapintis, daugiabučio gyventojams reiktų kreiptis į Jonavos miesto seniūniją, kur kiekviena situacija būtų sprendžiama individualiai: iš kokių lėšų, miesto ar daugiabučio kaupiamųjų, būtų apmokėti darbai; ar daugiabutis yra įsteigęs bendriją ir kas jį administruoja; ar daugiabučio namo gyventojai turi organizuoti susirinkimą ir daugumos balsų pritarimu priimti sprendimą ir pan.

Anot UAB „Jonavos paslaugos“ želdynų tvarkymo skyriaus vedėjos Rasos Imbrasienės, atliekami darbai derinami su seniūnija.

„Dėl ženklų statymo visą tvarką reikia derinti su seniūne. Jos nurodymu ženklus pastatytų bendrovės miesto tvarkymo skyrius“, - sako R. Imbrasienė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: