Gruodžio 2-osios vakarą žiniasklaida gavo neraminančią jonavietės žinutę, kurioje teigiama, kad Rimkų mikrorajone esančiame prekybos centre „Maxima“, darbuotojams susirgus koronavirusu, prekybos tinklas, moters žodžiais tariant, slepia informaciją ir nesiima jokių veiksmų.

„Susirgo apsauginis „Maximoje“, esančioje Jonavoje, Chemikų gatvėje. Ir dar viena pardavėja, kuri dar 2 dienas su temperatūra dirbo. Tuomet pasidarė Covid testą -  teigiamas. Tai kodėl minėta "Maxima" ir toliau dirba? Ar niekam nereikia izoliuotis? Net pardavėjom nedaro testų?“,  – rašė jonavietė bei tikina, kad prekybos tinklas slepia informaciją.

Tą patį vakarą moters atsiųsta žinia perduota prekybos tinklui „Maxima“ bei paprašyta pateikti paneigimą arba patvirtinimą. Šiandien, gruodžio 3-ąją gautas „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės komentaras.  

Esame atviri ir nuo COVID-19 pandemijos pradžios visuomenę informuojame apie kiekvieną savo darbuotojų užsikrėtimo koronavirusu atvejį. Anksčiau skelbdavome pranešimus spaudai, o nuo lapkričio pabaigos, kai Statistikos departamentas tapo pagrindiniu COVID-19 duomenų šaltiniu, informacija apie susirgusius darbuotojus skelbiama specialiame internetiniame polapyje: https://www.maxima.lt/covid19prevencija

„Maxima X“ parduotuvėje, Chemikų g. 37-2, pirmas susirgimas COVID-19 infekcija buvo nustatytas lapkričio 25 dieną. Koronavirusu užsikrėtė apsaugos darbuotojas (paskutinįsyk savo darbo vietoje lankėsi lapkričio 22 dieną). Kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais atlikus epidemiologinį tyrimą, nenustatyta, kad jis turėjo didelės rizikos kontaktų su kitais kolegomis. „Maxima X“ parduotuvėje buvo atlikta pilna vidaus patalpų dezinfekcija. 

Gruodžio 1 d. susirgimas COVID-19 infekcija nustatytas dar vienai „Maxima X“ parduotuvės, Chemikų g. 37-2, darbuotojai. Ji paskutinįsyk savo darbo vietoje lankėsi lapkričio 27 dieną. Didelės rizikos artimų kontaktų su kitais asmenimis nebuvo. Šis atvejis nėra siejamas su šioje parduotuvėje dirbančiu apsaugos darbuotoju, kuris yra susirgęs COVID-19 liga. 

„Maxima X“ parduotuvė, Chemikų g. 37-2, yra pilnai dezinfekuota, todėl darbuotojai ir pirkėjai gali jaustis saugiai ir toliau lankytis šiose parduotuvėse 

Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. 

Besąlygiškai laikomės Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės sprendimų, numatančių užtikrinti darbuotojų sveikatos priežiūrą.  Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose. 

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos bei papildomu sveikatos draudimu. 

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas, laikantis Vyriausybės reikalavimo, kad vienam pirkėjui būtų užtikrintas ne mažesnis nei 10 kv. m plotas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę.

Archyvo nuotr. 

Tai yra subjektyvi skaitytojos išreikšta nuomonė už kurią portalas jonavoszinios.lt neatsako  

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: