Visi asmenys, kuriems nustatyta teisė į socialinio būsto nuomą, taip pat asmenys, gyvenantys socialiniame būste, privalo kasmet deklaruoti turtą ir pajamas už kiekvienus praėjusius kalendorinius metus, Valstybinei mokesčių inspekcijai. Nuolat primenama, kad asmenys, laiku, iki gegužės 1 d. nepateikę deklaracijų už praėjusius metus, bus išbraukti iš socialinio būsto nuomos laukiančių asmenų sąrašų, o socialiniuose būstuose gyvenančių ir savo prievoles pamiršusių asmenų atžvilgiu bus sprendžiamas klausimas dėl nuomos sutarčių nutraukimo. Tačiau šiemet situacija pasikeitė. 

Portalas jonavoszinios.lt gavo gyventojos klausimą, kuri teiraujasi: "Kaip su savivaldybės butu, kai reikia kasmet deklaruoti pajamas? Ką daryti šiuo karantino laiku?".

Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Jolita Gumaniukienė teigia, kad šiemet dėl karantino šių turto deklaracijų pateikimo terminas yra pratęstas.

„Socialinio būsto nuomininkai ir asmenys laukiantys socialinio būsto nuomos kasmet iki  gegužės 1 d. privalo deklaruoti savo (šeimos) turtą, įskaitant ir pajamas. Deklaruojant pajamas, pildoma ne asmens pajamų deklaracija, o turto deklaracijos priedas apie asmens (šeimos) pajamas. Šiemet dėl karantino šių turto deklaracijų pateikimo terminas yra pratęstas iki liepos 1 d. Pratęsimo terminas aktualus tik tiems, kurie deklaracijas teikia fiziškai vykdami į Mokesčių inspekcijos patalpas. Pateikti turto deklaraciją internetu galima bet kada ir tam nėra jokių kliūčių“, - sako J. Gumaniukienė.

pixabay.com nuotrauka 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: