„Ar gali mano rytas prasidėti be įlipimo į  šūdą?

-Ne!?

Pamatau, kas nesusirenkat savo dovanėlių - atnešiu plaut batus!”

Štai toks perspėjimas skirtas tiems asmenims, kurie turi šunis ir vedžiodami juos viešose erdvėse nesurenka jų ekskrementų.

Jaunai moteriai pabodo kiekvieną rytą įlipti į šunų paliktas „dovanėles“. Anot jonavietės, šis perspėjimas skirtas visiems neatsakingiems keturkojų augintojams, o tai, kaip sako pati moteris, net ne grasinimas, o rimtas ketinimas. Neatsakingiems savininkams ji atneš nuplauti batus.

Pati šunį auginanti moteris teigia, kad jai būtų gėda nesurinkti savo augintinio išmatų ir net nedrįsta išeiti iš namų be tam skirto maišelio.  

„Prieš išeidama į lauką, apsičiupinėju, ar pakankamai rankinėje turiu sauskelnių vaikui, ar turiu veido kaukę, ar pasiėmiau maišelių augintiniui, o jei ir išeinu pamiršus, visada jų grįžtu namo pasiimti. O kas, jei mano šuo pritūps vidury gatvės, o aš neturėsiu jo „reikalams“ maišelio – mirsiu iš gėdos“, - kalba jonavietė.

Paskutinis lašas perpildęs kantrybės taurę buvo šį rytą, kuomet savo vaiką nuvedusi į lopšelį,  grįždama pajautė, kad vienas batas lyg minkščiau minasi. Šįryt moteris buvo apsiavusi storapadžiais batais, kurių padai – su giliais grioveliais.

„Pakeliu koją, ir ką jūs galvojat, eilinį kartą teko įlipti į šūdą. Rodos eini, žiūri, kur statai koją, bet kad jos statyt nėra kur – viskas apdergta. O šįryt trūko kantrybė. Teko ne tik paprastai batą valyti, bet iš pado griovelio su pagaliuku krapštyti nemenkus likučius. Viskas, nutariau, kad jei tik pamatysiu, kas nerenka savo augintinio „dovanėlių“, jam ar jai atnešiu plauti savo batus ir taškas. Nes matau, kad baudos jų negąsdina. Gal bent jau tos švarinimo procedūros pabijos“, -   pasakoja moteris.

Nors nuolat yra raginama susitvarkyti po augintinio vedžiojimo, nes taip numatyta Gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklese, tačiau tiesa bado akis - keturkojų ekskrementų apstu. Žinoma, benamiai gyvūnai prie šios problemos aštrumo taipogi daug prisideda. Deja, nestinga žmonių, keturkojų savininkų, kurie ne visada elgiasi atsakingai.

Jonavos r. savivaldybės viešosios tvarkos skyrius (VTS) šiais metais  dar nėra nubaudę nei vieno šeimininko, buvo tik žodžiu įspėti du asmenys. Tačiau primenama, kad VTS gavęs įrodymus apie piktybišką taisyklių nesilaikymą, kai privalu surinkti savo keturkojų paliktas išmatas, gali jus nubausti pinigine bausme.

Jei pastebėjote piktybišką kaimyną, kuris nereaguoja į pastabas, filmuokite, fotografuokite, siųskite į seniūniją ar Viešosios tvarkos skyriui  vts@jonava.lt 

Seniūnijų gyventojai turi kreiptis į tos seniūnijos, kurioje gyvena, seniūniją. Kaimiškų seniūnijų kontaktai: https://www.jonava.lt/sveciams/seniunijos/357 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: