Neatsakingas šunų šeimininkų elgesys - aktualumo neprarandanti problema, nuolat kelianti visuomenės diskusijas: pastebima, kad dalis žmonių iki šiol nerenka keturkojų ekskrementų, vedžiodami savo augintinius mieste, nesilaiko ir kitų taisyklių. Šįkart į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi Chemikų gatvės gyventoja, pasakojanti, kad baiminasi dėl savo kaimynų šunelio. 

,,Turime kaimynus, kurie visada paleidžia savo šunį lakstyti vieną kieme. Man atrodo, kad tai nėra tinkamas elgesys - šuo mažas, gali palysti po automobilių ratais. Ar galima taip elgtis? Ar šuo gali lakstyti palaidas kieme? Jei tingima vedžioti šunį, kam jis tada išvis reikalingas? Gal geriau būtų jo neturėti...", - kalbėjo į redakciją paskambinusi Rasa.

Moteris atkreipia dėmesį, kad paleidus šunį lakstyti vieną, niekas nesurenka ir jo ekskrementų.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius pabrėžia, kad Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės nurodo, kad šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei vedžiojant (vedant) šunis šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šunys negalėtų pasiekti žmonių ar gyvūnų ir nekeltų jiems grėsmės.

,,Tad viešoje vietoje paleisti šunis lakstyti be pavadėlio yra griežtai draudžiama ir ANK 346 straipsnyje už tai numatyta administracinė atsakomybė ir bauda iki 120 Eur. Taisyklėse numatyta, jog šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra, – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose (Jonavoje tokia aikštelė, kiek mums žinoma, yra Kauno g., priešais valymo įrenginius)", - aiškina pareigūnai. 

Šiais metais gauti 7 pranešimai dėl lakstančių palaidų šunų. Surašyti 6 administracinių nusižengimų protokolai, paskirtos baudos.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: