Spalio 2-ąją Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad plečiant pacientų pavėžėjimo paslaugą, ja galės naudotis ir 75-erių sulaukę pacientai. Ši informacija nudžiugino, bet kartu iškėlė ir papildomų klausimų Jonavoje gyvenančiai senjorei Valentinai.

„Man 76-eri. Perskaičiusi, kad bus galima pasinaudoti pavėžėjimo paslauga, nudžiugau, mat spalio 12-ąją ruošiuosi klubo keitimo operacijai ir bandžiau pasitikrinti, ar mane pavėžės iš Jonavos į Kauno klinikas, kur man ir bus atliekama operacija. Sąlygas kaip ir atitinku ir pagal amžių, ir pagal mažas pajamas, esu vieniša, bet sulaukus mano metų jau sunku susigaudyti, kas ir kada man galėtų priklausyti“, - paskambinusi redakcijai kalbėjo Valentina.

Moteris teigė, kad besiruošiant operacijai, ji tiksliau ir užtikrinčiau norėtų žinoti, ar jai priklauso pavėžėjimas, ar vis tik teks ieškoti kito vairuotojo ir susimokėti už pavežėjimą iš net 400 eurų nesiekiančios pensijos.

Dalyvauja ne visa apimtimi 

Portalas jonavoszinios.lt gavo žinių, jog Jonavos rajono savivaldybė nedalyvauja pacientų pavėžėjimo projekte, tad šiuo klausimu susisiekėme su Sveikatos apsaugos ministerija ir paprašėme patikslinti, ar Jonavos rajono gyventojai gali naudotis pavėžėjimo paslaugomis?

„Jonava iš tiesų dalyvauja pacientų pavėžėjimo projekte, tačiau ne visa apimtimi – teikiamos tik tos pavėžėjimo paslaugos, kurios kompensuojamos valstybės. Pervežimas iš Jonavos į Kauno klinikas yra artimasis pervežimas, kuris turėtų būti finansuojamas savivaldybės lėšomis. Todėl nors iš aprašymo pacientė ir atitinka pavėžėjimo kriterijus, bet kadangi savivaldybė savo lėšomis projekte nedalyvauja, tai paslauga ir nėra teikiama.

Pavėžėjimas valstybės lėšomis būtų įmanomas, jei pacientė, pavyzdžiui, vyktų iš Jonavos į Alytų ar Marijampolę ir jai ten būtų teikiama antro lygio konsultacija.

Dėkingi pacientei ir Jonavoszinios.lt, kad dalinasi situacijomis ir istorijomis – jos prisideda prie bandomojo pavėžėjimo tobulinimo. Jei projektas įgaus nacionalinį mastą  – bus sprendžiama kitų metų vasarą – tuomet šios pastabos bus itin vertingos tobulinant pavėžėjimo paslaugų teikimą“, - paaiškino  Ministro patarėjas ir atstovas spaudai Tomas Bagdonas.

Kaip užsisakyti paslaugą?

Pavėžėjimo paslaugą galima užsisakyti paskambinus į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 arba kreiptis tiesiogiai kiekvienos projekte dalyvaujančios savivaldybės kontaktais, skelbiamais interneto svetainėje www.1808.lt. Pavėžėjimo paslaugos operatorius, patikrinęs ar pacientas turi teisę gauti paslaugą, skiria jo poreikius atitinkančią transporto priemonę, suderina pavėžėjimo laiką. 

Detalesnį pavėžėjimo paslaugų aprašą galima rasti ČIA.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: