Lietuvoje kasmet atsirandant vis daugiau stacionarių greičio matuoklių, jiems į pagalbą pasitelkiami ir trikojai greičio matuokliai. Būtent dėl jų į redakciją kreipėsi ir skaitytojas Nerijus, iškėlęs klausimą, ar šie įrenginiai gali būti statomi vietose, kuriose jų vairuotojams nesimato.

Kelia klausimą dėl pasirenkamų vietų

,,Kelyje Jonava - Kaunas pastaruoju metu neretai statomi trikojai, Galima diskutuoti, ar jie prisideda prie greičio mėgėjų tramdymo, tačiau mane domina ne šis klausimas. Trikojai šiame kelyje statomi tokiose vietose, kur vairuojant jo niekaip nepamatysi. Už medžių, krūmų, stulpelių... Ar tai - normali praktika, ar pavienio, įrenginį statančio asmens, noras ne mažinti greitį, o nubausti daugiau vairuotojų? Įdomu, kaip pasirenkamos trikojų statymo vietos", - teiravosi Nerijaus vardu prisistatęs vyriškis.

Paaiškino, kaip pasirenkama vieta

Kaip aiškina į užklausą atsakęs Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, pareigūnų sprendimą, kur statyti mobilius greičio matuoklius, lemia keletas dalykų. 

,,Pirmiausia, mobilūs greičio matuokliai statomi avaringiausiuose kelio ruožuose ar gyventojų nurodytose vietose, kuriuose galimai dažnai yra viršijamas greitis. Taip pat greičio matuokliai, prevenciniais tikslais, būna statomi ir ten, kur mažesnis eismo intensyvumas, tačiau didesnė tikimybė įvykti skaudiems eismo įvykiams. Pareigūnų tikslas nėra nustatyti kuo daugiau pažeidėjų, o sumažinti įvykių, kuriuose nukenčia ir žūsta žmonės, skaičių", - teigė komunikacijos poskyris.

Pateikė duomenis

Lietuvos kelių policijos tarnyba pasakoja, kad policija naudoja 36 mobiliuosius greičio matuoklius „PoliScan FM1“. (Vilniaus AVPK turi 7 vnt, Kauno aps. VPK – 6, Klaipėdos aps. VPK – 5, Panevėžio aps. VPK – 4, Šiaulių aps. VPK – 4, Alytaus aps. VPK – 3, Marijampolės aps. VPK – 3, po 2 šiuos prietaisus turi Tauragės, Telšių ir Utenos aps. VPK.

Minėti prietaisai 2021 metais iš viso užfiksavo 154 931 Kelių eismo taisyklių pažeidimą. 2022 metais (iki spalio 1 d.) – 99 027.


Per 10 mėn. 2023 metų mėnesių iš pažeidimų fiksavimo sistemų į Administracinių nusižengimų registrą įsiregistravo 654 855 greičio viršijimo atvejai, iš kurių 122 816 atvejų, užfiksuoti mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais ,,PoliScan FM1“ (tai sudaro 18 proc.).

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: