Į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi Jonavos gimnazistės tėvas, kuris pasipiktino per mokinių atostogas vykdomais tarpiniais patikrinimais. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikia savo paaiškinimus.

Tai nėra normalu

Vienos Jonavos gimnazijos III klasės mokinės tėvas pasipiktino išvydęs, jog dukrai per atostogas teks laikyti lietuvių kalbos ir literatūros tarpinį patikrinimą, kuris numatytas balandžio 2-5 dienomis nuo 8 val.

Gimnazistės tėvas įniršo, kad teks galimai atšaukti prieš pusmetį suplanuotą atostogų kelionę ir, tvirtina tėvas, kad tai nėra normalu. Jis kelia klausimą, kodėl neadekvačiai, atostogų metu, suplanuoti patikrinimai, kuriems reikia ir ruoštis, ir pasikartoti, juolab, kad patikrinimai numatyti net ne vieną dieną.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos komentaras:

Suprantame tėčio susirūpinimą, tačiau tarpinių patikrinimų tvarkaraštis patvirtintas ir paskelbtas mokslo metų pradžioje – 2023 rugsėjį. Be to, yra padaryta išimtis iš anksto susiplanavusiems atostogas: jeigu atostogų kelialapis pirktas iki grafiko paskelbimo, tarpinis patikrinimas mokiniui gali būti nukeltas. Tokiu atveju patikrinimą jis laiko su kitų metų III gimnazijos klasės mokiniais.

Lietuvių kalbos ir literatūros tarpinis patikrinimas yra vienintelis tarpinis patikrinimas, vykstantis per mokinių atostogas. Mokinys tarpiniam patikrinimui skiria 1 atostogų dieną, kuri yra kompensuojama, t. y. perkeliama į artimiausias ugdymo dienas. (Beje, anglų valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalis taip pat kasmet vyksta per atostogas jau ne vienerius metus).

Toks sprendimas dėl lietuvių kalbos ir literatūros tarpinio patikrinimo laiko pasirinktas dėl to, kad mažiau būtų trukdomas ugdymo procesas dėl lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų dalyvavimo tarpinio patikrinimo vertinime ir kitų dalykų mokytojų vykdymo procese, taip pat ir pačių III gimnazijos klasės mokinių.

Kurią būtent dieną tarp balandžio 2-osios ir 5-osios ir kurią valandą tarpinis patikrinimas vyks konkrečiam mokiniui, sprendžia mokykla, sudarydama laikančiųjų lietuvių kalbos ir literatūros pirmojo tarpinio patikrinimo grafiką.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: