Jonavos vakcinavimo centras šį šeštadienį ir sekmadienį dirbs nuo 8 val. Iki 15 val.

Nuo pirmadienio skiepijimas visoje Lietuvoje atveriamas naujai amžiaus grupei – nuo 45 metų. Registracija vykdoma internetu – bendroje platformoje registruoti galima ir save, ir kitą asmenį, tereikia turėti el. prisijungimą, pvz., elektroninę bankininkystę.

Asmenys, norintys skiepytis, bet negalintys užsiregistruoti internetu, nuo pirmadienio galės tai padaryti skambindami trumpuoju numeriu 1808.

„Nuo pirmadienio Jonavos vakcinavimo centre gyventojai bus skiepijami „Pfizer“ ir „Johnson & Johnson“ vakcina. Pastarosios vakcinos pakanka vienos dozės, imunitetas susidaro po dviejų savaičių. Jei vakcinos  gausime anksčiau, informaciją papildysime", - sako rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

AstraZeneka vakcina – nuo 18 metų

Jonavos vakcinavimo centre ir toliau be registracijos skiepijami gyventojai nuo 18 metų, jeigu renkasi „AstraZeneka“ vakciną.

„Šios vakcinos Jonavoje turime pakankamai, todėl priėmėme sprendimą skiepyti visus norinčius pilnamečius asmenis. Jokių būdu neskatiname skiepų „turizmo“, tačiau turiu pasakyti, kad sulaukiame ir kitų miestų gyventojų – negalime jiems atsakyti, skiepijame ir linkime būti sveikais. Tai yra vienintelis ir pagrindinis tikslas.

Žinoma, labai norėtųsi, kad skiepytis ateitų kuo daugiau jonaviečių. Šiuo metu rajone iš viso paskiepyta 27 proc. gyventojų. Tiesa, skaičiai šią savaitę pradėjo augti sparčiau, per pastarąją parą paskiepyti 434 jonaviečiai“, - sako B. Gailienė.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šią savaitę įvertino Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktą informaciją apie užregistruotas nepageidaujamas reakcijas į „AstraZeneca” vakciną ir kartu atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendacijas bei epidemiologinę padėtį šalyje nusprendė tęsti skiepijimą šia vakcina tokia pat tvarka, kokia buvo taikoma nuo pat pradžių.

Tai reiškia, kad „AstraZeneca“ vakcina ir toliau gali skiepytis visi gyventojai nuo 18 metų, ir Lietuva lieka tarp dešimties Europos Sąjungos šalių, kurios netaiko papildomų amžiaus ribojimų šiai vakcinai. Atsisakyti papildomų ribojimų jau nusprendė ir Vokietija, anksčiau skyrusi šią vakciną tik asmenims nuo 60 metų.

Riboti amžiaus skiepijant „AstraZeneca“ vakcina nerekomenduoja ir EVA, pateikusi išvadą, kad šios vakcinos nauda kovojant su COVID-19 ligos plitimu ir toliau nusveria vakcinos galimų šalutinių poveikių riziką suaugusiems visose amžiaus grupėse.

Kaip registruotis savo vakcinai nuo covid-19 elektroniniu būdu rasite ČIA

Kaip užregistruoti kitą asmenį vakcinai nuo covid-19 elektroniniu būdu - video galerijoje.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: