Kaip rodo Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės tyrimų duomenys, per pastarąsias 24 val. Jonavos rajone fiksuojamas aukštas oro užterštumas kietosiomis dalėlėmis (KD10). 

Vasario 17 d. duomenimis, kietųjų dalelių KD10 koncentracija Jonavoje viršijo leidžiamą 50 µg/m3 paros ribinę vertę ir šiuo metu yra 83,73 µg/m3.

Specialistai pažymi, kad padidėjusį užterštumą sukelia nepalankios meteorologinės sąlygos ir padidėjusi tarša iš priemiesčių ir miesto individualių namų dėl intensyvesnio šildymo.

Oro užterštumo lygis žiemą labai priklauso nuo to, kokį kurą deginame savo šildymo įrenginiuose. Svarbu kūrenti tik sausą kietąjį kurą, nes drėgnas kuras šildo silpniau, degimo metu išsiskiria daugiau teršalų ir šildymo sistema genda dažniau.

Gyventojams rekomenduojama apriboti fizinę veiklą lauke, turintiems lėtinių kvėpavimo takų, širdies ir kraujagyslių ligų – vengti buvimo lauke. Santykinai žemesnės kietųjų dalelių koncentracijos fiksuojamos apie vidurdienį, todėl patalpų vėdinimą geriausia atlikti tik dienos metu.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: