Jonavoje, šalia Varnutės tvenkinio, įrenginėjamas diskgolfo parkas. Kad šiame mieste yra ne vienas diskgolfo entuziastas, liudija įvairiose varžybose jonaviečių pelnyti titulai. Ir nors dėl parko įrengimo į Jonavos rajono savivaldybę kreipėsi būtent profesionalūs sportininkai, neabejojama, kad pramogų erdvė džiugins ne tik juos – parku nemokamai naudotis galės tiek miesto gyventojai, tiek jo svečiai.


Matė susidomėjimą


Kaip pasakoja Šveicarijos diskgolfo klubo vadovas, profesionalus diskgolfininkas – Miroslavas Jurgelevičius, mintis, kad Jonavoje reikėtų įrengti diskgolfo parką, gvildenta ne vienus metus. 


,,Mūsų krašte yra gerokai daugiau nei 20 diskgolfo atstovų, iškovojusių ne vieną prizinę vietą. Tiksliau, nėra nei vienos amžiaus kategorijos, kurioje per pastaruosius kelis metus nebūtų laimėjęs jonavietis. 


Tačiau lankydamasis mokyklose, pasakodamas vaikams apie šį žaidimą ir parodydamas, kaip jį žaisti, mačiau, jog yra didelis susidomėjimas iš jų pusės.


Taip, mes turime parką Šveicarijos seniūnijoje, bet jis yra mokamas ir tikrai ne visi tėvai gali į jį nuvežti vaikus. Dėl to gimė mintis, kad būtų labai smagu, jog mūsų miestas turėtų laisvą, visiems nemokamai prieinama parką.


Kalbėjomės apie tai su miesto valdžia keletą metų, bet kurį laiką kalbos liko tik kalbomis.


Kai kreipėmės į dabartinį merą Mindaugą Sinkevičių, šįkart mūsų prašymas buvo sutiktas tikrai palankiai ir darbai pajudėjo“, – džiaugėsi M. Jurgelevičius.


Puikus reljefas 


Anot Šveicarijos diskgolfo klubo vadovo, Jonavoje įrenginėjamas parkas galės pasigirti įdomia aikštele.


,,Manau, kad šis parkas bus viena iš sudėtingiausių Lietuvoje, nes jei kitur būna tik pieva ar miškas, pas mus yra ir medžiai, ir tvenkinys, ir įkalnės. Tai leidžia užtikrinti daug smagesnį žaidimą“, – pasakojo M. Jurgelevičius. 


Matė pavyzdį 


Anot Jonavos rajono savivaldybės vicemerės Birutės Gailienės, parko įrengimo savivaldybė ėmėsi tikėdamasi prisidėti prie turiningesnio jonaviečių bei miesto svečių laisvalaikio praleidimo.


Pats M. Jurgelevičius pasakoja, kad įrengus tokį parką Panevėžyje, jo krepšiai greitai sulaukė žaidėjų.


,,Netrukus pamatėme, kad varžybose pradėjo dalyvauti daugiau panevėžiečių. Diskgolfu susidomėjo ir pavieniai asmenys, ir šeimos – nuo mažiausio iki didžiausio.


Tai parodo, kad žmonėms svarbu turėti žaidimui parengtą vietą“, – kalbėjo M. Jurgelevičius.


Diskgolfo sostinė


Į Jonavos rajono savivaldybę dėl parko įrengimo kreipėsi ir profesionalus diskgolfininkas, Tarptautinės profesionalaus diskgolfo asociacijos Lietuvoje atstovas Darius Gricius. Jo žodžiais tariant, naujoji aikštelė tik dar labiau įtvirtins Jonavos, kaip diskgolfo sostinės, vardą.


,,Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje bus trys pilno formato aikštelės, turinčios 18 krepšių.  Tokių aikštelių visoje Lietuvoje, mano skaičiavimu, yra gal 6. Šiame mieste taip pat yra daug profesionalių diskgolfininkų. 


Dėl to manau, galima sakyti, kad Jonava – diskgolfo sostinė, o šis parkas tik dar labiau prisidės prie diskgolfo populiarinimo Lietuvoje“, – kalbėjo D. Gricius, pridurdamas, kad prie jo augimo Europoje pastaraisiais metais, ko gero, prisidėjo ir karantinas.

Saugu net per karantiną


,,Matome, kad žmonės aktyviau domisi diskgolfu. Svarstome, kad galbūt todėl, jog jie negalėjo grupuotis per karantiną, o žaidžiant diskgolfą, nereikia to daryti, galima išlaikyti didelius atstumus. Jį gali žaisti net būdamas vienas“, – pasakojo D. Gricius.


,,Tikrai smagu, kad dar daugiau žmonių galės laisvai susipažinti su šiuo žaidimu. Jiems užteks tik nusipirkti diską, neieškant, kur jį pamėtyti nemokamai“, – kalbėjo sportininkas. 


Organizuos atidarymo šventę


Parko įrengimu rūpinasi UAB ,,Jonavos paslaugos“ ir Jonavos miesto seniūnija. Nors kol kas tiksli jo atidarymo data dar nenutarta, M. Jurgelevičius patikino, kad jonaviečiai bus informuoti apie ją.


Planuojama, kad atidarymo šventėje bus pristatomas žaidimas, o jį išbandyti bus kviečiamas kiekvienas norintis. Negana to, M. Jurgelevičius išduoda, kad parke kartą per savaitę ketinama organizuoti ir žmonių mokymus. 

Neseniai vykusiame 13-ame Lietuvos čempionate ant nugalėtojų pakylos lipo ne vienas Šveicarijos diskgolfo klubo atstovas. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Naujame parke rugpjūčio 28-ąją vyks ir Lietuvos diskgolfo taurės 6-asis etapas. 

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Nuotraukose - pirmieji parko įrengimo darbai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: