Kaip ir kasmet, atėjus žiemai, ,,Lietuvos sveikuolių" sąjunga kvietė visos šalies ruonius grūdintis maudantis eketėse. Sausio 19-osios naktį ledinio vandens mylėtojai pradėjo 30 dienų maudynių iššūkį (plačiau skaitykite čia), kurį vėliau turėjo vainikuoti ne vienerius metus Trakuose organizuotos 25-ių metrų plaukimo eketėje varžybos. Visgi, pratęsus karantiną, masinis renginys buvo atšauktas, o jame dalyvauti nusiteikę sveikuoliai paraginti pjauti eketes savo miestų vandens telkiniuose ir kovo 6-ąją plaukti savarankiškai. Viena jų išpjauta ir Jonavoje, trečiajame tvenkinyje.

Puikios emocijos

Pirmosiose tokio tipo varžybose mūsų mieste sudalyvavo 7 ruoniai: 5 vyrai ir dvi moterys. Ir nors plaukimas pavadintas varžybomis, dalyviai pripažino, kad siekė ne nurungti vienas kitą, o išbandyti savo jėgas, smagiai praleisti laiką.

,,Man tai - naujas iššūkis sau, tęsiant senojo - maudymosi eketėje - įdirbį. Nesitikėjau, kad bus taip lengva ir viskas gausis natūraliai. Emocijos po plaukimo - puikios. Džiaugiuosi ne tik už save, bet ir už kitus dalyvius. Mes - jėga!", - paklausta, kodėl nusprendė dalyvauti plaukimo varžybose, pasakojo Leta Dagilytė.

Džiaugėsi suradęs bendraminčių

Po plaukimo gerų emocijų neslėpė ir Evaldas Panceras. Vyro žodžiais tariant, šis jam buvo dar viena proga pasisemti naujos patirties. 

,,Šią žiemą su dar keliais jonaviečiais dalyvavau 30-ies dienų maudynių iššūkyje.  Ankstesniais metais maudynes pradėdavau gegužės 1-ąją, bet norėjau save išmėginti ir truputi šaltesniu oru. Taip pat norėjau sužinoti, ar galiu kiekvieną vakarą save motyvuot ir nueiti išsimaudyti.

Iššūkis pavyko, o su juo dingo ir baimė šalčiui. Dėl to nusprendžiau, kad plaukimas šaltame vandenyje įneštų teigiamą, naują patirtį. Na, o esant bendraminčiams, kurie dar ir išpjovė 25 metrų eketę, nusprendęs neplaukti būčiau iššvaistęs progą pasisemti naujos patirties", - kalbėjo E. Panceras, pridurdamas, kad maudynės eketėje jam buvo didelis žiemos džiaugsmas, leidęs išlįsti iš ,,urvo" karantino metu.

Unikalūs pojūčiai

Pasiteiravus, kas paskatino jį maudytis lediniame vandenyje, jonavietis įvardija ne vieną priežastį. 

,,Tu labiau pajauti savo kūną ir išbandai jo ribas. Įgundi kvėpuoti stresinėje situacijoje ir šaltis tampa nebe toks baisus. Kai tik įlendi į eketę, iš pradžių pajunti stresą, suaktyvėja širdies darbas, bet giliai įkvėpus ir pradėjus tolygiai kvėpuoti, pajunti šalčio šiurpuliukus, kurie pradeda kutent galūnes.

Eketėje puikiai prasivalo mintys, maudantis vakarais pasigroži žvaigždėmis, o išlipus pajauti, kaip kūnas suaktyvėja - pasidaro visiškai nebešalta", - teigė E. Panceras.

Nebuvo lengva

Kitas varžybų dalyvis - Arūnas Gužys - pasakojo, kad nors šis plaukimas jam nebuvo lengvas, sekančius plaukimus, jau turėdamas patirties, jis tikisi įveikti lengviau ir nuplaukti toliau.

,,Prieš plaukiant nežinojau, kas man bus sunkiau - judesius stingdantis šaltis ar šaltyje sutankėjęs kvėpavimas, o gal abu kartu... Manau, kad dėl to man ir nebuvo lengva.

To paties savęs klausiau ir pirmą kartą lysdamas į eketę, bet su kiekvienu nauju panirimu į ją man buvo vis lengviau dėl žinojimo kas laukia.

Maudydamasis eketėje per savo potyrius supratau, kad šaltis baisus yra tik mintyse.... Fiziškai šaltis sukelia kur kas mažiau diskomforto nei baimė jam. Tad visa maudynių lediniame vandenyje paslaptis - tinkamas psichologinis nusiteikimas", - kabėjo Arūnas Gužys.

25 metrų nepakako 

Tiesa, kai kurie iš plaukikų nusprendė, kad 25-eri metrai - juokų darbas, tad eketę praplaukė po kelis kartus. Būtą ir tokių, kurie be jokio vargo, plaukdami pirmyn ir atgal, įveikė 100 metrų.

Dalyviai, iš anksto užsiregistravę varžybose ir užfiksavę savo plaukimą vaizdo įrašu, sulauks ir specialių medalių. 

,,Lietuvos sveikuolių" sąjungos duomenimis, plaukimo eketėje varžybos šeštadienį dar vyko Vilniuje, Kaune, Alytuje, Radviliškyje, Rokiškyje ir Utenoje. Uostamiesčio „ruoniai“ savo jėgas ir ištvermę išbandė sekmadienį.

Taip pat skaitykite: