Gruodžio 13 dieną Jonavoje viešėjo Seimo narys, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Parlamentaro vizitas prasidėjo Ruklos pabėgėlių priėmimo centre, kur šiuo metu apgyvendinta apie 700 pabėgėlių. Susitikime su centro direktorės patarėja integraciniais klausimais Neringa Gaučiene ir komunikacijos specialiste Kristina Baradinskiene aptartos svarbiausios nūdienos aktualijos, integraciniai procesai ir iš to kylantys iššūkiai bei apžiūrėtos įstaigos teritorijoje esančios patalpos.

Vizito metu aptartos ir šiuo metu didžiausios centro problemos – nuolatiniai skirtingų institucijų patikrinimai, kurie atima įstaigos darbuotojų laiką ir trukdo užsiimti tiesioginėmis pareigomis; arabų kalba parašytų knygų bei žiemos sezonui pritaikytų ir ypač mažamečiams tinkamų rūbų trūkumas.

Po apsilankymo Rukloje V. Pranckietis keliavo į savivaldybės administraciją, kur susitiko su rajono ūkininkų bendruomenės nariais. Susitikimo metu aptartos pačios įvairiausios žemės ūkio srities temos: nuo pelkių ir miškų iki pievų atkūrimo ir sėjomainos – viskas, kas šiai dienai aktualu daugumai tiek mūsų rajono, tiek visos šalies ūkininkams.

„Mūsų žemdirbiai aktyvūs ir stebi, kas vyksta Žemės ūkio ministerijoje ir Kaimo reikalų komitete Seime, o po susitikimo pasijautė, kad ūkininkai palaiko būtent mūsų kolegos Viktoro vedamą žemės ūkio politiką ir atliekamus parlamentinės kontrolės veiksmus. Tai leidžia tikėtis, kad toks pirmasis santykio užmezgimas su rajono ūkininkų bendruomene leis ir toliau vystyti prasmingą dialogą bei bendradarbiauti,“ – teigė Jonavos liberalų pirmininkas, savivaldybės tarybos narys Žilvinas Galimovas.

Apsilankymas Jonavoje neapsiėjo ir be galimybės aplankyti nuostabųjį mūsų miesto Kalėdinių eglučių miestelį. Kartu su V. Pranckiečio padėjėja Asta Ulinskaite apsilankius šioje šventinio laikotarpio puošmenoje nuspręsta nuo parlamentaro pagerbti trijų gražiausių ir įsimintiniausių eglučių kūrėjus. Nors visos „žaliaskarės“ džiugino akį, šiuokart didžiausią įspūdį svečiams paliko lopšelio-darželio „Bitutė“, Justino Vareikio progimnazijos ir Užusalių vaikų dienos centro eglutės – jų kūrėjams yra paruoštos skanios dovanos.

Linos Astrauskės nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: