Iškilmingą Lietuvos kariuomenės dienos minėjimą Santarvės aikštėje trečiadienį surengė Ruklos įguloje tarnaujantys Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariai, kartu su Jonavos rajono savivaldybe.

Į rikiuotę prie savivaldybės kariai žygiavo miesto gatvėmis nuo Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios. Aikštėje nuo ryto veikė Lietuvos kariuomenės ir NATO karinės technikos paroda.

Santarvės aikštėje į karius kreipėsi LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Darius Žūkas, rikiuotę pasveikino Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Ačiū PB „Geležinis Vilkas“ ir mūsų partneriams iš NATO, visiems kariams ir savanoriams už šią gražią šventę jonaviečiams, karinės technikos parodą, kuri dar kartą primena mums, kokie saugūs esame. Vertindami savo laisvę, stovime čia šiandien ne tik kaip savo šalies gynėjai – kartu su visu demokratiniu pasauliu reiškiame besąlygišką paramą ir palaikymą Ukrainai, smerkiame Rusijos agresiją prieš ukrainiečių tautą“, - kalbėjo Jonavos meras M. Sinkevičius.

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo metu Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai atliko šūvius iš istorinio pabūklo.

Lietuvoje trečiadienį minimos 104-osios Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinės. 1918 metų lapkričio 23-ąją tuometinis ministras pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėta kurti šalies kariuomenė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: