Vis nenurimstanti COVID-19 pandemija nesutrukdė nuotaikingai paminėti Tarptautinės šeimos dienos Jonavoje. Į tradicinius renginius jonaviečius ir miesto svečius pakvietė VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras, Jonavos Šv. Apašt. Jokūbo parapija bei Jonavos KJC Vartai.

Šventė prasidėjo nuo pat ryto - Jonavos Šv. Jokūbo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už šeimas. Susirinkusiuosius pasveikino LR Seimo narys Eugenijus Sabutis, linkėdamas saugoti šeimą, negailėti gerų žodžių kasdien, pastebėti mylimus žmones. Miesto meras Mindaugas Sinkevičius džiaugėsi ne tik gražia tradicija, bet ir savo sūnaus ryžtu dalyvauti varžybose.

Nuostabaus oro dėka visos veiklos saugiai vyko lauke.

Pramoginę šventės dalį pradėjo Mažieji ropliukai ir Greitieji bėgikai. Kasmet smagu stebėti kaip entuziastingai šeimos dalyvauja šiose lenktynėse. Mažieji lenktynių dalyviai apdovanoja žiūrovus įmantriais ropojimo būdais, šypsenomis bei gera nuotaika.

Kiekvienas dalyvis buvo gausiai apdovanotas ištikimojo lenktynių rėmėjo HIPP kūdikių maistas (UAB „Nukas“), Jonavos r. savivaldybės, UAB „Smaguriukas“ dovanomis bei „Mubas“ (B. Benaitienės IĮ) gamintais šventiniais medaliais.

Šventės metu vyko kūrybinės ir edukacinės dirbtuvės šeimoms ir vaikams. Tiek maži, tiek dideli dalyviai su malonumu „pūtė“ didelius muilo burbulus bei piešė šeimas. Jonavos rajono socialinių paslaugų centro padalinio - Globos centras darbuotojos ir globėjai piešė ant veidų.

Jonavos r. savivaldybės viešosios bibliotekos Rimkų skyrius pristatė „Edukacinę  Bitutės laboratoriją“.

Šventėje netrūko linksmybių, lauko žaidimų, varžybų, gerų emocijų ir skanumynų, kuriais pasirūpino Jonavos Šv. Apašt. Jokūbo parapijos jaunimas. Dalyviai grožėjosi "Neries" pagrindinės mokyklos mokinių piešiniais "Kas man yra šeima?" ( Tikybos mokytoja Vaida Tamelienė).

Didelio susidomėjimo sulaukė samojedų veislyno „Mažoji Lokė“ edukacinė programa „Susipažinkime su Samojedų veisle“.

Lenktynes užbaigė jau tradicija tapusios paspirtukų lenktynės, kurios kiekvienais metais pasižymi azartiškais dalyviais bei aktyviais sirgaliais. Džiaugiamės, kad merginos greičiu nenusileido vaikinams ir pateko tarp prizininkų.

 Paspirtukų lenktynių dalyviai taip pat liko nenuskriausti – jie apdovanoti prizais, kuriuos įsteigė Jonavos r. savivaldybė, UAB „Smaguriukas“, Pramogų ir laisvalaikio erdvės „Vaikystės kiemas“.

Nugalėtojai pasipuošė „Mubas“ (B. Benaitienės IĮ) gamintais medaliais.

 

Renginiai dalinai finansuojami iš Jonavos r. savivaldybės kultūros ir meno projektų rėmimo biudžeto lėšų.

 

Vilmos Matačiūnienės nuotraukos

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: