Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose vasario 8-ąją pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl romų tautybės asmenų diskriminavimo (Baudžiamojo kodekso 169 str.) bei viešosios tvarkos pažeidimo (BK 284 str.), pranešė Kauno apylinkės teismas. 

,,Bylos duomenimis, vienoje iš Jonavos kavinių dirbančios L. K. kartu su I. B. kaltinamos dėl romų tautybės asmenų diskriminavimo. Manoma, jog 2022 m. liepos 15 d. į kavinę, kurioje dirba kaltinamosios, užėjo 3 romų tautybės moterys su mažamete. Manoma, kad joms atsisėdus prie laisvo staliuko bei paprašius priimti užsakymą, kavinėje tuo metu dirbusios kaltinamosios atsisakė jį priimti ir nurodė, kad romų tautybės asmenys šioje kavinėje nėra pageidaujami. Romų tautybės moterims galimai buvo nurodyta, jog dėl tautybės jos maistą gali užsisakyti tik išsinešimui.

Kavinėje tuo metu dirbęs A. Ž. kaltinamas ne tik dėl diskriminavimo dėl tautybės, bet ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Manoma, jog jis, rodydamas aiškų žmogaus negerbimą ir demonstruodamas elementarių moralės bei elgesio normų niekinimą, kitų klientų akivaizdoje jėga jas išstūmė iš kavinės, tokiu būdu panaudodamas fizinį smurtą", - rašoma Kauno apylinkės teismo pranešime žiniasklaidai.

Anot teismo, visi asmenys kaltinami, jog suvaržė nukentėjusiųjų teises ir laisves, diskriminavo jas dėl jų romų tautybės ir sutrukdė lygiomis teisėmis su kitais naudotis maisto aptarnavimo paslaugomis. Kaltinamieji ikiteisminio tyrimo metu savo kaltės dėl jiems inkriminuojamų nusikaltimų nepripažino.

Teismo posėdyje dalyvavusi Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė žiniasklaidai sakė, jog pasitiki Lietuvos teismais ir tikisi, kad teismas, susipažinęs su visa bylos medžiaga, priims teisingą sprendimą.

,,Baudžiamosios bylos dėl diskriminacijos yra retos. Dažniausiai klausimus dėl diskriminacijos sprendžia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Įmonės ar organizacijos už lygių galimybių pažeidimą gali būti įspėtos, joms gali būti skirta bauda, kuri nėra itin didelė. Tačiau tokio atvejo, bent Lietuvos žmogaus teisių centro istorijoje, kuomet būtų taikomas Baudžiamojo kodekso 169 str. dėl diskriminacijos, mes nepamename. Juolab, kad galimai buvo naudota fizinė jėga, moterys buvo įžeidinėjamos kitų žmonių akivaizdoje, tą situaciją matė su moterimis buvusi mažametė, dėl to ir pradėtas baudžiamasis procesas surinkus pakankamai įrodymų.  

Tikimės teisingo teismo proceso, pasitikime Lietuvos teismais ir laukiame teisingo sprendimo", - prieš pirmąjį posėdį kalbėjo J. Juškaitė.  

Vasario 8-ąją vykusio teisiamojo posėdžio metu buvo pagarsintas kaltinamasis aktas, apklausti visi kaltinamieji bei nukentėjusiosios.

Kaltinamieji, kaip ir ikiteisminio tyrimo metu, savo kaltės nepripažino. Sekančio teisiamojo posėdžio metu planuojama apklausti liudytojus bei peržiūrėti su šia byla susijusius vaizdo įrašus.

Apie 2022 metų vasaros incidentą plačiau skaityti galite ČIA. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: