Vaiko ir šeimos gerovės srityje dirbantys specialistai, mokslininkai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai susirinko Jonavoje, kur vyko jau trečioji praktinė konferencija „Vaiko ir šeimos gerovės Lietuvoje įgyvendinimas: politika, teorija, praktika“. 

Konferencijos organizatorė Jonavos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavo koordinatorė Evelina Darvidė į Jonavą pakvietė savo srities profesionalus, dirbančius skirtingose įstaigose, bet teikiančius pagalbą ir paslaugas vaikus auginančioms šeimoms.

Konferencijoje pranešimus skaitė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, Vaikų ir paauglių psichiatras, Vilniaus universiteto profesorius Dainius Pūras, VVTAĮT direktorė Ilma Skuodienė, Jonavos r. Socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Demidenko, Jonavos Vaiko ir šeimos gerovės centro psichologė Kristina Verseckienė, Multidimensinės šeimos terapijos koordinatoriai Justinas Didvalis ir Rasa Vėjelytė.

Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė - Nielsen ir Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

„Mūsų rajono specialistams buvo labai naudinga išklausyti visoje šalyje žinomų pranešėjų, srities specialistų, kalbėjusių apie institucijų bendradarbiavimo svarbą, apie tai, kaip kokybiškai padėti vaikui ir jo šeimai, apie vaiko sveikatą, raidą ir gerovę bei šiuolaikinius veiksmingos pagalbos principus.

Atskirai noriu paminėti vaiko teisių apsaugos kontrolierės E. Žiobienės mintį – visi išmokome rašyti gražius raštus, bet gražūs raštų tekstai ne visada lygu išspręstai problemai. Deja, tikrai būna atvejų, kur institucijų nesusiklabėjimas ir nebendradarbiavimas vaiko gerovės niekaip „nepagerina“, o ką jau kalbėti apie jos išpildymą. Tikiuosi, visi dalyviai pasisėmė naujo įkvėpimo, kurio kasdieniame darbe reikia be galo daug“, - po konferencijos kalbėjo vicemerė B. Gailienė.

Jonavos r. savivaldybės info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: