Kaip jau skelbta anksčiau, jonaviečiai buvo kviečiami birželio 30 d. nuo 12 iki 16 val. Jonavos kultūros centre nemokamai ir be išankstinės registracijos pasitikrinti dėl odos vėžio. Plačiau apie tai ČIA. Akcijai dar net neparsidėjus nuo 12 valandos, eilės prie registracijos palapinės pradėjo didėti jau nuo 10 valandos ir nuo Kultūros centro nusidriekė iki Jonavos Santarvės aikštės.

„Mano pirmieji žodžiai  - bus anšlagas“

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentės pareigas š.m. birželio 2-ąją eiti pradėjusi Virginija Šetkienė, aktyvi Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC“ narė sako, kad Jonavoje nesant onkologinių ligų specialistui, tokiu akcijos susidomėjimu nebuvo abejojama.

„To ir tikėjomės, nes Jonavoje nėra konsultuojančio onkologo, artimiausios paslaugos – Kaune, o norint patekti pas specialistus eilės yra didelės ir ne kiekvienas turi lėšų privatiems specialistams. Todėl tokia nemokama, be išankstinės registracijos patikros akcija yra būtina. Aš tikiuosi, kad tokia akcija Jonavoje bus kartojama, nes akivaizdu, kad poreikis yra milžiniškas“, - teigė POLA prezidentė Virginija Šetkienė.

Tokio žmonių antplūdžio tikėjosi Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC“ vadovė Jūratė Povilavičienė.

„Aš tikrai tikėjausi tokio žmonių srauto, nes tai yra didelė problema. Kartais pats žmogus mato, jog savo odoje turi nemalonių, neraminančių pokyčių, tačiau papulti pas gydytojus visoje Lietuvoje nėra taip lengva, eilės – nežmoniškos. O kai išgirdau apie šią akciją, mano pirmieji žodžiai  - bus anšlagas“, - akcijos vietoje talkinusi kalbėjo  „ŠKAC“ vadovė Jūratė Povilavičienė.

Stebėkite odą pagal ABCD taisyklę

„Aš labai džiaugiuosi ir sveikinu Jonavą, Jonavos savivaldybę, kad surengė tokią akciją. Tai yra didelė dovana žmonėms, kurie turi susirūpinimą dėl keisto darinio odoje - nereikia vykti į kitus miestus, nereikia ieškoti dermatologo, o tiesiog čia pat gali ateiti ir pasitikrinti.

Jei nespėsime šiandien apžiūrėti visų pageidaujančių, noriu patarti, kad visuomet stebėtų savo odą pagal ABCD taisyklę: A – asimetrija. Ar apgamas taisyklingas, ar jis po truputį keičia formą. B – Border -  kraštų netolygumas, ar jie taisyklingi, o gal pradeda ištrupinėti. C -  Color –  ar apgamo spalva yra tolygi, ar atsiranda papildomų spalvų. D -  diametras – apgamo skersmuo toks kaip visada, ar pradeda neadekvačiai didėti. Jei pastebėjote vieną ar kelis iš šių taisyklių savo odoje, vertėtų pasitikrinti pas dermatologą“, - pasakojo Odos klinikos Vilniuje gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė, kuri šiandien kartu su kolege priėmė apžiūrai akcijos dalyvius.  

Tikėtina, kad akcija bus kartojama

Pasak Jonavos r. savivaldybės gydytos Renatos Merfeldienės, yra patvirtinta Jonavos r. savivaldybės tarybos Visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa, kurioje numatytos priemonės onkologinėms, profilaktinėms patikroms.  

,,Pačiai teko ateiti čia 10 val. ir žmonės jau rinkosi laukdami šios akcijos. Jau ir prieš akciją buvo įvairių svarstymų dėl tokių priemonių kartojimų, o ši diena rodo, kad norinčių pasitikrinti gausu, tad, manau, jog rudeniop mes sugrįšime su šia akcija“,- kalbėjo savivaldybės gydytoja Renata Merfeldienė.

Akciją rengia Jonavos rajono savivaldybė, koordinuoja – Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras, prisideda Jonavos visuomenės sveikatos biuras, Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“.

Rezultatus, kiek žmonių patikrinta akcijos metu, žada paskelbti kitą savaitę.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: