Galimybių pasas autobusuose iki ir po rugsėjo 13-osios

Ankstesniame Vyriausybės sumanyme buvo numatyti siūlymai, jog nuo rugsėjo 13-osios Galimybių paso neturintiems gyventojams nebus leidžiama naudotis viešuoju, priemiestiniu, tarpmiestiniu ir tarptautiniu transportu – tik taksi ir pavėžėjų paslaugomis. Kiek vėliau Vyriausybės sprendimas vis dėlto sušvelnintas. Kaip keliausime Jonavos autobusais iki ir po rugsėjo 13-osios, kuomet įsigalios griežtesni reikalavimai neturintiems Galimybių paso.

„Nuo rugsėjo 13-osios važiuojančiųjų Jonavos autobusais ir mieste, ir priemiestyje Galimybių paso nereikalausime, nes tam yra numatytos išimtys. Tolimojo susisiekimo autobusuose, užsakomuosiuose, specialiuosiuose, tarptautiniuose reisuose Galimybių pasas bus privalomas. Visa tvarka turėtų būti nustatyta Operacijų vadovo sprendimu nuo rugsėjo 13 dienos. Kol kas tokio sprendimo neturime, kada bus detalizuota visa tvarka - pasakyti negalime. 

Iki griežtesnių reikalavimų, iki rugsėjo 13-osios Galimybių paso nereikalaujame, juolab, žinodami,  kad asmenims, nesinaudojantiems elektroninėmis priemonėmis tokį pažymėjimą išsiimti sudėtinga, todėl perteklinių reikalavimų netaikysim“, - teigia UAB „Jonavos autobusai“ direktorius Otaras Urbanas, primindamas, kad nepaisant to, turite Galimybių pasą ar ne, kaukės autobusuose – privalomos, išskyrus neįgaliesiems ir vaikams iki 6 metų.

Atnaujinta maršrutu paieškos sistema

Dažnas keleivis informacijos apie autobusų maršrutus, galiojančius reikalavimus ieško interneto platybėse. Nuolat tobulinant keleivių informavimo sistemas, interneto svetainėje jonavosautobusai.lt atnaujinta miesto, priemiesčio ir tolimojo reiso maršrutų paieška.

„Atnaujinome autobusų maršrutų paiešką. Į paieškos laukelius  reikia įvesti ne mažiau kaip tris raides, pasirinkti stotelę iš pateikto sąrašo ir paieškos sistema parodys visus maršrutus. Laiko rinktis nereikia, nebent Jūs norit važiuoti konkrečiu laiku, konkrečia data.  Jei norite detalios stotelės informacijos, belieka paspausti „Peržiūrėti“ ir matysite visas stoteles su išvykimo laikais“, - pasakoja direktorius.

Siekiant patenkinti keleivių lūkesčius, bendrovė „Jonavos autobusai“ nuolat atsinaujina ir žadama, jog spalio mėnesį keleiviai sulauks dar daugiau diegiamų naujovių.

Atsidarius jonavosautobusai.lt pradinį puslapį išvysite maršrutų paiešką. Pirmiausiai reikia pasirinkti norimus tvarkaraščius - miesto, priemiesčio ar tolimojo reiso. Toliau į paieškos laukelį „Vykstu iš“ ar „Vykstu į“ belieka įrašyti bent tris raides, o paieškos sistema parodys autobusų stotelių pavadinimus, iš kurių pasirinkus, išvysite ieškomą maršrutą su data ir valanda.

Jei kyla neaiškumų -  konsultacijos teikiamos telefonu (8 349) 513 33.

Nuolaidos mokiniams

Ilgą laiką bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams nuolaidos nebuvo taikomos, ypač priemiesčio maršrutams, tačiau nuo šių naujų mokslo metų visi moksleiviai kelionių bilietus galės įsigyti su nuolaidomis.

„Nuo rugsėjo 1 dienos įsigalioja Lengvatų įstatymo pataisos. Nuo tos dienos visi bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai, vienkartinius bilietus galės įsigyti su 50 proc. nuolaida, o terminuotą vardinį bilietą – su 80 proc. nuolaida. Ši lengvata kol kas galios tik miesto ir priemiesčio autobusų bilietams.  Tolimajam susisiekimui nuolaidų kol kas nėra“, - praneša bendrovės direktorius O. Urbanas.  

Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo Nr. VIII-1605 5 ir 8 straipsnių pakeitimo įstatymas įsigalioja 2021 m. rugsėjo 1 d. Plačiau susipažinti galite ČIA.

Taip pat skaitykite: