,,Darbo skelbimai neretai skamba daug žadančiai. Bet ar visi darbo skelbimai tikri? Gal už jų kyšo sukčiaus ausys? Dažnas ieškodamas darbo pasiūlymų skelbimuose internete, socialiniuose tinkluose ar spaudoje susižavi greito ir lengvo uždarbio pasiūlymais, tada ir patenka į sukčių pinkles, kurie iš gyventojų išvilioja ne tik dideles pinigų sumas  , bet atsiranda ir reali grėsmė, rizika tapti prekyba žmonėmis auka, ar įsivelti į nusikalstamą veiką", - savo ,,Facebook" paskyroje skelbia Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai.


Atkreipiamas dėmesys, kad dažniausiai siūlomas „darbas“ atrodo taip: tereikia turėti savo banko sąskaitą, į kurią pradės plaukti pinigai. Gautus pinigus pervesti į „darbdavio“ nurodytą sąskaitą, 10 procentų sumos pasiliekant sau kaip uždarbį.


,,Bet po kurio laiko tokio „darbo“, susiviliojęs lengvu uždarbiu pilietis gauna žinučių su reikalavimu gražinti pinigus už prekę , apie kurią pilietis neturi jokio supratimo, nes nieko nepardavinėjo! Bandant situaciją išsiaiškint su „darbdaviu“, jis dingsta! Kur jo ieškoti, neaišku, nes gi nėra net jokių tikslių „darbdavio“ duomenų!Telefonu neatsiliepia, anketa socialiniuose tinkluose ištrinta...
Štai tada pilietis supranta, kad pakliuvo į sukčių spąstus…  


Neužkibkite ant internetinių pasiūlymų greit ir lengvai užsidirbti. Būkite budrūs ir visada situaciją vertinkite įtariai. Niekas ir už nieką pinigų lengvai nedalina", - rašo bendruomenės pareigūnai. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: