,,Švari paslaptis" - taip vadinasi šešių Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokinių įkurta mokomoji bendrovė, siūlanti įsigyti natūralius rankų darbo muilus su dovanėle viduje. Neseniai jonaviečių produktai buvo pristatyta  „Litexpo“ kongresų ir parodų rūmuose vykusioje tradicinėje „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinėje mugėje, kurioje lankytojų laukė 130 jaunųjų bendrovių, dalyvaujančių „accelerator_x“ programoje - jos pirmą kartą šiais mokslo metais pristatė savo sukurtas paslaugas ir produktus. Čia ,,Švari paslaptis" neliko be titulu - jos įkūrėjų pademonstruotas rezultatas pripažintas puikiu komandinio darbo pavyzdžiu. 

Subūrė bendras tikslas


Kaip pasakoja ,,Švarios paslapties" bendrovės prezidentė Liepa Maciulevičiūtė, 6 gimnazistai susibūrė vedini bendro tikslo.


,,Mūsų komandą sudaro šeši žmonės – aš, Paulina Ilčiukaitė, Laurita Šeputytė, Viltė Daniulytė, Mija Zvicevičiūtė ir Justas Marcinkevičius. 


Visi mokomės vienoje Senamiesčio gimnazijos klasėje. Bendrai dirbti pradėjome ,,Lietuvos Junior Achievment" organizuojamos verslumo programos dėka. Jos metu mokiniai steigia savo mokomąsias bendroves, gamina ir parduoda savo produktus realioje rinkoje ir tokiu būdu mokosi ekonomikos bei verslo paslapčių.

Ir iš tikrųjų mūsų komandos istorija ganėtinai įdomi, nes iki šio rugsėjo beveik nei vienam neteko artimai bendrauti vienas su kitu, o dabar esame be galo geri draugai. Vos per kelis mėnesius spėjome labai suartėti ir atskleisti vienas kitą. 


Ko gero, vien jau tas artumas, tarpusavio supratimas ir pasitikėjimas lėmė puikius santykius tarp komandos narių. Be to, visi esame labai skirtingi, o šie skirtumai, kiekvieno gebėjimai ir privalumai yra be galo reikalingi komandiniame darbe", - pasakojo L. Maciulevičiūtė.

Viduje - staigmena


Jaunosios bendrovės gaminami muilai - natūralūs, tačiau tai ne vienintelis šių produktų privalumas: jų viduje slypi ir staigmena. 


,,Galima sakyti taip, kad sunaudoję muilą gaunate kažkokios rūšies dovanėlę. Tai gali būti žiedas, žaisliukas, raštelis ir net tikri kristalai", - kalbėjo mergina.


Idėjos gimimą pakurstė koronavirusas

Kodėl buvo nuspręsta imtis būtent muilo gamybos?


,,Supratome, kad savo produktu norime prisidėti prie kokios nors problemos sprendimo. Šiuo metu viena didžiausių problemų - koronaviruso pandemija. 


Per kelis jos gyvavimo metus pastebėjome, kad toks paprastas, tačiau itin svarbus ir reikšmingas įprotis, kaip rankų plovimas yra dažnai užmirštamas, žmonės patingi atsikratyti ant savo rankų susikaupusiais mikrobais. 


Todėl šiuo produktu siekiame paskatinti kiekvieną, ypač pandemijos laikotarpiu, plauti rankas bei rūpintis savo ir aplinkinių sveikata. 

Trumpai sakant, mūsų produkto gamybą lydėjo tokia minčių seka – pandemija, muilai, dovanėlė jame", - pasakojo ,,Švarios paslapties" prezidentė. 


Didelių iššūkių nekilo


Paklausta, ar kilo sunkumų plėtojant veiklą, L. Maciulevičiūtė prisimena, kad daugiausiai klausimų kėlė priemonių, dovanėlių bei bendrovės pavadinimo pasirinkimas.


,,Bet ir šiuos klausimus greitai išsprendėme, o tada pradėjome gamybą. Nors sulaukėme daug patarimų ar idėjų pasiūlymų, iš esmės viskas yra mūsų pačių darbo vaisius, konkrečios pagalbos iš šalies neprireikė", - teigė gimnazistė. 


Tinka turintiems alergijų

Apgalvotai pasirinktos ir medžiagos, iš kurių gaminamas muilas.


,,Jos - natūralios. Kodėl buvo nuspręsta imtis jų? Mums ir patiems yra žymiai maloniau naudoti natūralias priemones. 


Negana to, jos dažniausiai pagerina produkto kokybę, skatina vartotojų pasitikėjimą juo, sukelia mažiau alergijų", - kalbėjo jonavietė. 


Džiaugiasi rezultatu


Vykstant į „Kalėdos sugrįžta: eXpo 2021“ parodą, ,,Švarios paslapties" komanda kėlė sau keletą tikslų.


,,Labai tikėjomės parduoti tiek muilo vienetų, kad atsipirktų visos išlaidos, pelnyti bent vieną nominaciją ir šiaip pasisemti naujų idėjų ir patarimų tolimesnei veiklai. 


Visi norai ir išsipildė: pardavėme daugiau negu pusę turėtos produkcijos, pelnėme „Komandinio pavyzdžio nominaciją“, sulaukėme be galo daug teigiamų atsiliepimų apie mūsų idėją ir pan. 
Susiradome ir naujų draugų, daug teko bendrauti su labai daug patirties versle turinčiais komisijos nariais ir ypač labai suartėjome kaip komanda. 


Na, diena buvo išties kupina neapsakomų emocijų", - džiaugėsi L. Maciulevičiūtė, pridurdama, kad aptarta paroda buvo itin didelė ir unikali galimybė ,,Švarios paslapties" komandai.

,,Šis renginys buvo ,,Švarios paslapties" produktų prekybos pradžia, padėjusi pasiekti išsikeltus lūkesčius", - pridūrė mergina.


Apie ateities planus


Planuojama, kad ,,Švarios paslapties" produktų bus galima įsigyti mažų mažiausiai iki kitų metų vasaros.


,,Šimtu procentu gaminsime ir prekiausime iki birželio, projekto pabaigos, bet ar tęsime veiklą ir po to – dar nėra aišku, priklausys nuo produkto paklausos, idėjų gausos ir mūsų pačių noro, žinoma", -  sakė L. Maciulevičiūtė.

Yra ką veikti


Akivaizdu, kad ,,Švarios paslapties" komandą sudaro veiklūs jaunuoliai. Ar jų akimis, Jonava yra miestas, kuriame jaunimas turi kuo užsiimti po pamokų?


,,Manome, kad taip. Galbūt kartais norisi įvairesnių užsiėmimų, bet čia gausu erdvės laisvalaikiui, galimybių tobulėjimui ir įgūdžių plėtimui", - pokalbio pabaigoje sakė ,,Švarios paslapties" prezidentė.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: