Jonavos globos namuose – išskirtinis renginys! Svečiuose - Biržų krašto muziejaus „Sėla“ kolektyvas pristatė projektą: „Biržų kunigaikštystė (1547–1811) – europietiškų kultūros ir gyvenimo būdo tradicijų centras“.

Ne tik Globos namų gyventojai, bet ir Jonavos rajono senjorai turėjo galimybę susipažinti su kunigaikščių Radvilų kostiumais bei paklausyti unikalaus senovinio muzikos instrumento organeto.

Biržų Radvilų tvirtovėje dirbantys krašto muziejaus darbuotojai jonaviečiams pristatė rekonstruotus XVII a. pradžios vyrišką ir moterišką kostiumus. Tokiais drabužiais rengėsi kunigaikštytė Liudvika Karolina Radvilaitė ir Jonušas Radvila jaunystėje po studijų Leipcige. Kostiumai autentiškai atkurti istorinių rūbų rekonstruktorės Eglės Kukytės, medžiagos tikrų tikriausiai atkeliavusios iš už jūrų marių. Netikėtai paaiškėjo, kad Globos namų kolektyvo tarpe yra ir panelė Radvilaitė, ir ponaitis Radvila – darbuotojai mielai sutiko pabūti modeliais ir puikiai įsijautė į vaidmenį: tiek veiksmais, tiek manieromis. Moteriškas ir vyriškas kostiumas nuotaikingai pristatyti nuo pradžių pradžios: nuo apatinių iki karolių, šukuosenų ir puošnių rankogalių.

Šalia išsamaus ir informatyvaus Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorės Editos Lansbergienės istorijos pasakojimo, nuotaikingų akimirkų, reveransų ir kitų to meto subtilybių mokymosi, buvome supažindinti ir išgirdome unikalų muzikinį instrumentą – organetą. Yra žinoma, kad 1618 m. Kristupas Radvila II pasirašė sutartį su Rygos meistru Mauricijum dėl organeto – nedidelių vargonėlių, skirtų Biržų rezidencijai pagaminimo. Šį unikalų istorinį instrumentą Biržų krašto muziejui „Sėla“ rekonstravo netoli Milano gyvenantis senovinių muzikos instrumentų rekonstruktorius Walter Chinaglia.

Ši popietė – galimybė ne tik pamatyti autentiškus, tuo laikmečiu madingus, kostiumus, plačiau susipažinti su Radvilų epocha – tai galimybė keliauti laiku, pajausti, įsijausti ir patirti daug teigiamų emocijų! 

Dėkojame Biržų krašto muziejaus „Sėla“ kolektyvui ir visiems renginio dalyviams už aktyvų dalyvavimą, klausimus, pasidalinimus ir gerą emociją. Dėkojame ir Jonavos rajono senjorams, aktyviai dalyvavusiems renginyje – visuomet esate laukiami mūsų bendruomenėje.

Jonavos globos namų pavaduotoja socialiniam darbui Agnė Jakštienė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: