Šiais ir kitais pasiekimais žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasidžiaugė AB „Jonavos grūdai“ 50 metų jubiliejaus renginyje, kuriame įteikė padėkas ilgamečiams šios bendrovės darbuotojams.

„Džiugu, kad įvykdžius pokyčius „Jonavos grūdai“ tapo viena geriausių Žemės ūkio ministerijos valdomų bendrovių ir išlieka finansiškai tvari, pasiekia jai keliamus tikslus. Jau kelerius metus iš eilės sugeba didinti grūdų priėmimo į elevatorių bei grūdų prekybos kiekius, o priimtas 2023 m. derliaus kiekis yra rekordinis – 126 tūkst. tonos. Džiugu ir tai, kad bendrovė viena pirmųjų valstybės valdomų įmonių gaminasi elektrą nuosavoje saulės jėgainėje (500 kW) sumontuotoje ant elevatoriaus stogo (40 metrų aukštyje)“, - pokyčių atneštą naudą akcentavo ministras K. Navickas.

DSC_3079.jpg

Bendrovė savanoriškai siekia energijos vartojimo efektyvumo didinimo ir aplinkosaugos tikslų, atsižvelgdama į visų suinteresuotųjų pusių (vartotojų, darbuotojų, bendruomenės, verslo atstovų, valdžios, visuomenės ir kt.) interesus.

„Savo veikloje siekiame nuolatos ir nuosekliai įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemones, taip pat plėsti žaliąją gamybą, prisidedant prie Lietuvos įsipareigojimų didinti elektros energijos gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių apimtis. Puoselėdami pagarbą visuomenei, darbuotojams ir gamtai, taip pat prisidedame prie Lietuvos energetikos inovacijų, energijos gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių plėtros ir energijos vartojimo efektyvumo didinimo“, - sako nuo 2021-ųjų spalio mėnesio bendrovei vadovaujantis Darius Karpavičius.

Atsižvelgdama į viešosios įstaigos „Valdymo koordinavimo centras“ teikiamas rekomendacijas valdysenai gerinti, bendrovė užtikrina efektyvią ir geriausią valdymo praktiką atitinkantį valdymą ir stabiliai kyla valstybės valdomų įmonių gerojo valdymo indekso vertinimo metinėse ataskaitose.  Tikimasi, kad „Jonavos grūdai“ jau šiemet pasieks A įvertinimą.

Įmonės jubiliejaus proga buvo pasodinti trys ąžuoliukai: Lietuvai, Jonavai ir AB „Jonavos grūdai“.

AB „Jonavos grūdai“ veikla pradėta 1974 metais. Bendrovė atlieka grūdų apdorojimo ir saugojimo paslaugas, vykdo didmeninę prekybą grūdais. Šiuo metu bendrovę sudaro 2 veikiantys grūdų priėmimo ir saugojimo kompleksai, įkurti Jonavoje (113 tūkst. t talpos grūdams ir rapsui) ir Ukmergėje (12 tūkst. t talpos grūdams ir rapsams).

Daugiau kaip 70 proc. bendrovės „Jonavos grūdai“ akcijų valdo Žemės ūkio ministerija, apie 25 proc. priklauso bendrovei „Agrokoncerno grūdai“, likusios – smulkiems akcininkams.

„Jonavos grūdai“ Lietuvos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatyme yra įtraukta į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą. Ji taip pat yra pripažinta valstybinės reikšmės objektu bei įregistruota Valstybinės reikšmės ir pavojingų objektų registre.

48c87b13-e1d3-4fe5-90b0-5963911e7f5a.jpg

Žemės ūkio ministerijos inf. ir nuotr. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: