Jonavoje užstrigo naujų autobusų stotelių įrengimo ir senųjų paviljonų remonto darbai. Aiškėja, kad darbus vėluoja atlikti vietos verslininko Kęstučio Keraičio vadovaujama bendrovė „Valditas“. Ta pati įmonė nepajėgia sutvarkyti ir daugiabučio namo kiemo Rukloje, o vietoj atsakymo apie darbus, darbininkai grasina sušaudyti žurnalistus.

Kiauros stotelės

Redakcija pastaruoju metu sulaukė gyventojų skundų dėl Jonavos mieste niekaip nebaigiamų remontuoti autobusų stotelių: darbai lyg ir pradėti dar vasarą, tačiau įrengti tik rėmai, nėra stiklų, stogų, plaikstosi Stop juostos ir stūkso sukrautos trinkelės.

„Buvusios stotelės išdraskytos, naujos – tik rėmai sustatyti, visur kiaura, vėjai švilpia. Kiek dar tęsis tokia netvarka mieste?“, - klausia skaitytoja Nijolė.

„Kiek laiko miesto centre stūksos sukrauto trinkelės, o autobusų stotelėse plevėsuos Stop juostos? Nesimato nei darbų pabaigos, nei pačių darbininkų nėra“, - dar prieš savaitę teigė jonavietis Tomas.

Kaip paaiškino Jonavos rajono savivaldybės administracijos statybos, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas, savivaldybė sutartį su konkursą laimėjusia bendrove „Valditas“ dėl esamų autobusų stotelių remonto ir naujų įrengimo pasirašė dar šių metų vasarą.

„Liko mažiau nei mėnuo, tačiau akivaizdu, kad rangovas nespės laiku atlikti prisiimtų darbų. Lyg ir medžiagų trūksta, darbininkų nėra“, - sako M. Petrauskas.

Perkastas kiemas

Pradėjus domėtis apie šios įmonės veiklas paaiškėjo, kad ta pati bendrovė „Valditas“ yra laimėjusi dar vieną savivaldybės užsakymą – sutvarkyti kiemą prie daugiabučio namo Ruklio g. 14. Šioje vietoje darbai taip pat pradėti, tačiau pabaigos nematyti.

„Neretai sulaukiame priekaištų, kad neva „neduodame“ darbų vietinėms Jonavos įmonėms. Žinoma, yra vykdomi viešieji pirkimai, tačiau šiandien turime vietos įmonę, laimėjusią net du tokius pirkimus, o darbai vėluoja, gyventojai piktinasi.

Negano to, Ruklos seniūnija gali prarasti Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas (KPPP), jei darbai nebus atlikti laiku”, - apgailestavo M. Petrauskas.

Grasina sušaudyti žurnalistus

Patikrinus gyventojų išsakytus skundus dėl Jonavos mieste nebaigtų stotelių ir Rukloje perkasto kiemo paaiškėjo, kad jie nėra iš piršto laužti.

Intensyviai prasidėję autobusų stotelių atnaujinimo darbai šiai dienai visiškai sustoję. Jau kurį laiką darbai nevykdomi, nesimato ir darbus atliekančių darbininkų.

Rukloje, Ruklio g. 14 namo kieme darbai juda „vėžlio žingsniu“, o priėjus prie darbininkų ir pasiteiravus, ar yra darbų vadovas, ar atsakingas už darbus asmuo, gauti kitokie atsakymai, nei tikėtasi: „Iš kur jūs tokie atsirandat“; „Eik tu žinai kur ..., na...“; „Tokius kaip jus reikia sušaudyti“.

Tik įjungus telefone video filmavimą, darbininkas nebuvo toks drąsus, kad pakartotų savo teiginius, tačiau informacija apie jį perduota policijos pareigūnams.

Pabandžius susisiekti su Jonavos įmonės „Valditas“ vadovu Kęstučiu Keraičiu, jis buvo nepasiekiamas – telefonu neatsiliepia.

Tikimės gauti ir K. Keraičio komentarą apie darbų pabaigą bei jo darbininkų elgesį. Gavę atsakymą, informaciją atnaujinsime.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: