Vasario 13 – 23 dienomis Gaižiūnų poligone bei Jonavos ir Kėdainių rajonuose vyks Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono kuopos lygmens vertinamosios lauko taktikos pratybos „Aršus Vilkas 24/1“, informuoja Lietuvos kariuomenė (LK).

Pirmąją mokymų savaitę Gaižiūnų poligone padaliniai vykdys skyriaus lygmens kovinio šaudymo pratybas, kurių metu padaliniai taktiškai judėdami vietovėje su pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas“ bei sąveikaudami tarpusavyje šaudys į stacionarius ir pakeliamus taikinius specialiai tam įrengtoje, mūšiui apgyvendintoje vietovėje pritaikytoje šaudykloje.

Antrąją pratybų savaitę kuopos ir bataliono vadavietė persidislokuos į Jonavos ir Kėdainių rajonus, kur vykdys gynybos operacijas apgyvendintose vietovėse naudodami PKM „Vilkas“ ir kitą bataliono kovinę techniką.

Informuojame, kad nuo vasario 19 d. iki vasario 23 d., karinė technika intensyviai judės Jonavos ir Kėdainių rajonų keliais. Pratybose „Aršus Vilkas 24/1“ bus naudojami imitaciniai šaudmenys, pirotechnikos užtaisai, skleidžiami garsai iš garsiakalbių. Ramybės valandomis (nuo 22:00 iki 08:00) didelį garsą skleidžiančios priemonės nebus naudojamos. Gyventojai gali patirti trumpalaikių nepatogumų automobilių eisme, kuomet kariai vykdys kontrolės posto ar taktinio judėjimo vietovėje užduotis.

Algirdo pėstininkų batalionas – vienas iš stipriausių ir moderniausių Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ dalinių. Šis batalionas nuo pat nepriklausomybės atkūrimo pasižymėjo kaip profesionalus, išskirtinės kovinės dvasios, palaikantis ypač aukštą parengtį ir orientuotas į kokybišką karinį rengimą. Lietuvai stojant į NATO Algirdo batalionas pratybose pademonstravo šalies kariuomenės pasirengimą atitikti Aljanso kariuomenėms keliamus standartus, o šiandien šis dalinys – pirmasis Lietuvos kariuomenėje apginkluotas pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas“.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: