Vasario 16-oji, Kovo 11-oji – reikšmingos mūsų valstybei datos. Joms artėjant svarbu vėl ir vėl prisiminti Lietuvos laisvės kelią.

Jonavos Justino Vareikio progimnazija kartu su Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija organizavo  netradicinę integruotą pilietiškumo, istorijos ir lietuvių kalbos pamoką ,,Partizaninis karas Lietuvoje. A.Ramanausko Vanago keliais.“ Pamoką vedė Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokytojos Loreta Kazlauskienė, Jūratė Stankaitienė, Dalia Vilkelienė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytoja Audronė Pileckienė. Gimnazistai pristatė partizano Adolfo Ramanausko Vanago gyvenimą ir asmenybę, skaitė ištraukas iš dienoraščio, partizano priesaikos tekstą, demonstravo skaidres, kuriose matėme A.Ramanausko Vanago tėviškėje įsiamžinusius ir mūsų progimnazijos mokinius, kadangi su Lazdijais mus sieja jau kelerių metų draugystė. Pamoką tęsė Justino Vareikio progimnazijos moksleiviai, pristatydami partizaninį karą Lietuvoje ir Jonavos apylinkėse. O pamoką vainikavo diskusija ,, Ar partizaninė kova prasminga?“. Ir Lazdijų gimnazistai, ir Jonavos moksleiviai vienas kitą papildydami išsakė savo nuomonę apie partizaninį karą Lietuvoje, partizanų kasdienybę, didžiausius iššūkius , mąstė, kuo sunki ši kova, kokia jos prasmė. Mokytojai džiaugėsi jaunuolių skvarbiomis mintimis, pilietiškumu, aktyvumu, bandymu suprasti tą laikmetį ir patriotiškumu.

Pamokos pabaigoje Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė pasidžiaugė mokyklų draugyste ir prasmingais darbais. Jonavos Justino Vareikio progimnazijos direktorė Olga Mediekšė pastebėjo, jog ši pamoka įkvepianti , skatinanti mąstyti , ugdanti pilietiškumą,  ragino ir toliau ieškoti įvairių bendradarbiavimo formų, praplečiančių ugdymo(si) ribas.

 Kelios mokinių mintys, liudijančios, jog partizanų kova ir laisvės kelias nebus pamiršti.

,,Ši pamoka man labai patiko, nes daugiau sužinojau apie partizanus, jų judėjimą, labiau suvokiau pačią laisvės idėją, ir tai leido dar labiau pamilti Lietuvą ir didžiuotis, kad esu lietuvė. ( Gelmė Ivanauskaitė, 8d kl.)

,,Man pamoka labai patiko.  Manau, visiems reikia žinoti savo tėvynės praeitį.  Taip pat smagu, jog pamokoje dalyvavo kito miesto mokiniai. “ (Milita Mikalajūnaitė, 8d kl.)

,,Pamoka vertinga. Kiekvienas lietuvis turėtų prisiminti partizaninį karą, drąsiausius partizanus. Buvo įdomu diskutuoti apie šio karo prasmę” ( Rugilė Talalytė, 8d kl.)

 

 

Jonavos Justino Vareikio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Loreta Kazlauskienė

 

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite: