Rajono savivaldybėje pasirašyta projektavimo darbų sutartis dėl Jonavos kultūros centro didžiosios salės projekto parengimo.

Tiesa, realūs darbai prasidės geriausiu atveju metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje – salės atnaujinimo projektas iš dalies bus finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, tačiau savo indėliu turės prisidėti ir savivaldybė.

Iki prasidedant darbams turi būti parengtas projektas, pasirašyta finansavimo sutartis, įvykę viešieji pirkimai.

Jonavos kultūros centras Lietuvoje likęs vienas iš nedaugelio, kur žiūrovų salė ir scena iki šiol nėra atnaujinti.

Naujus ir šiuolaikiškus kultūros centrus turi net ir gerokai mažesni miesteliai – Dusetos, Pagėgiai, atnaujinti jie ir kai kuriuose Jonavos rajono seniūnijose.

Jonavos kultūros centras, lyginant su kitais, yra vienas didžiausių pagal žiūrovų skaičių, turintis 650 vietų žiūrovų salę, kai dauguma kultūros centrų talpina nuo 400 iki 500 žiūrovų.

Atnaujinat kultūros centro didžiąją salę bus pakeistos grindys, sutvarkytos sienos ir lubos, nepatogios žiūrovų kėdės pakeistos naujomis.

Dar nežinia, ar kartu su žiūrovų sale bus atnaujinama ir scena ir jos prieigos – anot savivaldybės specialistų, tai spręsis įvertinus kaštus.

„Projekto įvertinimas ir kainos dabar – dar neaiškios, kalbama ir apie 300 tūkstančių eurų, ir apie milijoną. Aišku tik tiek, kad milijono skirti negalime, o į 300 tūkst., panašu, kad netilpsime, todėl manyčiau, kad kaina turėtų būti iki pusės milijono eurų. Bet kol kas kalbėti apie skaičius dar anksti – jie labai „svyruoja““, - sakė viena iš savivaldybės specialisčių.

Vienas iš brangių pirkinių atnaujinant žiūrovų sales – kėdės. Viena jų kainuoja apie 200 eurų, ar net – daugiau. Tokias kainas sako ne tik Jonavos savivaldybės, tačiau ir kitų, jau atnaujintų, kultūros centrų vadovai.

Jonavos kultūros centro renovacija prasidėjo maždaug prieš aštuonerius metus, tačiau dėl per mažo valstybės finansavimo ji vyko gerokai lėčiau, nei planuota. 

Viso Jonavos kultūros centro patalpos yra 5 tūkst. kvadratinių metrų. Renovuojant pastatą jau pakeistos durys, langai, atnaujintas šilumos mazgas, sutvarkytas stogas, atlikti kai kurie darbai pastato viduje - sutvarkyta mažoji salė, rūbinė, tualetai, vidaus patalpų tvarkymo darbai tęsiasi ir šiais metais.

Ilgai trunkanti renovacija nepasiėjo be incidentų – darbininkai sugebėjo numesti masyvius sietynus mažojoje salėje ir vos per plauką išvengta nelaimės, o kiek vėliau dėl neuždengto beveik atviro stogo lietus sulijo didžiąją sceną, sofitus, visą šviesų valdymo pultą, kitas centro erdves.

Jurgitos Lieponės tekstas, nuotraukos - jkc.lt ir "Jonavos žinių" archyvo

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: