Jonavos ligoninėje nuo metų pradžios jau gimė per šimtą kūdikių, o visoms čia gimdančioms moterims, taip pat ir iš kitų miestų, ligoninė pasiūlė naują paslaugą – nemokamus apsilankymus naujajame Jonavos baseine.

Gimdyvės iš kitų miestų į Jonavą atvyksta po to, kai aplinkinių rajonų ligoninėse pernai buvo uždaryti akušerijos skyriai. Tuo tarpu Jonavoje priešingai – įrengta daugiau palatų ir pasiruošta priimti daugiau moterų.

Garsas apie geras sąlygas ir puikius specialistus netruko pasklisti, todėl pernai Jonavos ligoninėje pasiektas penkiolikos metų gimdymo rekordas – per metus gimė 418 vaikų.

Šiemet ligoninės akušerijos skyrius taip pat dirba pilnu tempu – kovo 11-ąją čia pasaulį išvydo 100-asis kūdikis šiais metais. Ukmergškių šeimą ir jų naujagimę Austėją pirmadienį pasveikino Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

„Žinoma, kad gimdymų skaičius pradėjo augti, kai savo akušerijos skyrius uždarė aplinkiniai rajonai, tačiau moterys visada gali rinktis, kur joms gimdyti, todėl aš neabejoju, kad Jonavos ligoninę jos renkasi pirmiausiai dėl gerų atsiliepimų apie čia randamas sąlygas ir puikius mūsų specialistus“, - sako Jonavos meras.

Jonavos ligoninė šiemet pradėjo bendradarbiauti su naujuoju miesto baseinu, todėl gimdyvėms gali pasiūlyti naują paslaugą – nemokamus apsilankymus kūdikių baseine.

„Ne paslaptis, kad mamytės po gimdymo būna išsekintos ir pavargusios, todėl visoms mūsų gimdyvėms esame paruošę dovanų kuponus – kvietimus atgauti jėgas ir atsipalaiduoti Jonavos baseine įrengtoje mamoms su kūdikiais skirtoje erdvėje“, - sako Jonavos ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Indrė Grušaitė Vanagienė.

Jonavos rajono savivaldybė taip pat rūpinasi miesto ligonine ir siekia paskatinti gimdymus Jonavoje. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką, kuri šiuo metu siekia 157 eurus. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėvams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Jonavos rajono savivaldybės info.

A. Reipos nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: